دسته بندی: آموزشی
تبدیل ادرار به آب نوشیدنی برای فضانوردان از سوی ناسا

سازمان فضایی آمریکا امروز و همزمان با ارسال شاتل فضایی خود به فضا، از تجهیز فضانوردان خود به یه کیت خبر داد که ادرار فضانوردان رو به آبی قابل نوشیدن تبدیل می کنه.

قبل از این سربازان آمریکایی از فناوری مشابهی بهره می بردن که واسه جلوگیری از هر نوع مریضی تنها ادرار اونا رو از هر گونه باکتری، ویروس و دیگه آلودگی های موجود در مایعات غیربهداشتی مانند ادرار پاکسازی می کرد اما حالا ناسا این فناوری رو واسه استفاده در فضا تکمیل و آماده کرده.

 

هاوارد لوین رهبر تیم تحقیق ناسا در این پروژه می گوید: این باید اولی قدم در استخراج دوباره رطوبت از عرق، نفس و حتی از ادرار ما و بازیافت و تبدیل اون به مایعی نوشیدنی باشه.

عرضه کیت تبدیل ادرار به آب نوشیدنی واسه فضانوردان از طرف ناسا

فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی الان از توالت های بازیافت و تصفیه واسه این کار بهره می برند که واسه عمل تصفیه به منبع انرژی احتیاج داره اما در کیت جدید ناسا که به اندازه یه دفترچه یادداشته احتیاجی به هیچ منبع انرژی خارجی نیس و این کیت از خاصیت واکنشی مایعات واسه انرژی بهره می برند.

عرضه کیت تبدیل ادرار به آب نوشیدنی واسه فضانوردان از طرف ناسا

ناسا اعلام کرده که یکی از چهار فضانورد اعزامی این سازمان در فضاپیمای آتلانتیس این کیت تصفیه رو در طول ماموریت ۱۲ روزه این فضاپیما که از امروز شروع می شه،  با یه مایع آزمایشگاهی و نه با ادرار خود مورد آزمایش قرار میده.

 

بازنشر :

به نقل از : farnet.ir

برچسب ها :

ناموجود