دسته بندی: آموزشی
تبدیل یک ۸۰ ساله به فردی ۳۰ ساله

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، درست وقتی که باطری اتومبیل با بیشتر شدن قدمتش ضعیف می شه، موتورخانه سلولی ما که به اون میتوکندری می گن هم با افزایش سن انرژی کمتری تولید می کنن.

محققان تو یه آزمایش جدید به موشهای پیر با تزریق دارویی که موجب پیشرفت پیدا کردن میتوکندری اونا شد، شانس دوباره ای واسه زندگی پرانرژی دادن.

میتوکندری شامل ژنهای رمز گذاری شده واسه پروتئینهاییه که در تولید انرژی مهمه.

شهریار خان محقق هندی نسل شرکت جنسیا در ویرجینیا و همکارانش با تحقیق روی این موضوع که پیشرفت فعالیت این ژنها می تونه سقوط انرژی موشهای پیر رو به حالت اول برگردونه، به یافته های خیره کننده این تحقیقات رسیدن.

این محققان با گرفتن TFAM، یه عامل رونویسی وابسته به میتوکندری که به طور طبیعی ظاهر می شه اونو طوری مهندسی کردن که از جریان خون عبور کرده و میتوکندری رو هدف بگیره.

حافظه و کارکرد فیزیکی موشهای پیر با دریافت TFAM در مقایسه با موشهای پیر عادی به صورت زیادی پیشرفت کرد.

براساس اظهارات رافال اسمیگرودزکی در این شرکت کارکرد این موشها مثل برگردوندن یه فرد ۸۰ ساله به کارکرد یه فرد ۳۰ ساله بود.

این محققان یافته های تحقیقات خود رو در ماه جاری میلادی تو یه کنفرانس در مورد پیری که در کمبریج برگزار شده بود ارائه کردن.

میتوکندری، در سلول، یه جور دستگاه انتقال انرژیه که موجب می شن انرژی شیمیایی موجود در مواد غذایی با عمل فسفوریلاسیون اکسیداتیو، به صورت پیوندهای پرانرژی فسفات ذخیره شه. این اندامک در تموم سلولهای دارای تنفس هوازی به جز در باکتریا که آنزیمای تنفسی اونا در غشای سیتوپلاسمی جانشین شده ، هست.

برچسب ها :

ناموجود