دسته بندی: آموزشی
تبلیغ پیامکی یک ادکلن کشنده در ایران؟!

مشابه این برند در بازار هست که برچسب وزارت بهداشت رو داره. این ادوکلن در بازار کشور عراق خیلی شایعه. 

ماجرا از فرستادن اس ام اس‎هایی شروع می شه که در محتوای اون آمده: «ادوکلن با عطر خوب به نام «lovley» ساخت اسرائیل که تازگیا از مرز عراق وارد ایران شده، شامل مواد کشنده س که پس از استنشاق اون پس از ۴ الی ۵ روز تاثیر خود رو گذاشته و درمان نداره.»

وقتی موضوع رو با مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در جریان گذاشتیم، اون از تشکیل ستاد خاص ای در معاونت غذا و داروی این دانشگاه به خاطر بررسی این موضوع خبر داد و اضافه کرد: تا این لحظه موردی در بازار یافت نشده که اینجور ویژگی داشته باشه.

نجفی گفت: مشابه این برند در بازار هست که برچسب وزارت بهداشت رو داره.ایشون با عنوان این مطلب که این ادوکلن در بازار کشور عراق خیلی شایعه، ادامه داد: عکسی که روی ادوکلن مورد اشاره در عراق دیده می شه، تصویر بن لادنه اما ادوکلنی که در بازار داخلی هست و برچسب وزارت بهداشت رو داره، اینجور تصویری رو نداره و فقط شباهت اسمیه.مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در مورد کشنده بودن این ادوکلن هم اضافه کرد: در اخبار اومده که این ادوکلن در عراق کشته هم داده.

نجفی با عنوان این مطلب که شاید واردات مثل این اجناس قاچاق به واسطه زائران عتبات صورت میگیره، گفت: بر همین پایه، می خوایم با اعزام آدمایی به عراق و جفت و جور این ادوکلن، آزمایشات لازم رو روی اون انجام بدیم تا از صحت و سقم اون مطمئن شیم.

این در حالیه که دکتر بهزاد شریف مخمل زاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز عنوان داشته که این معاونت در آزمایش شکل های جور واجور وارداتی تنها مواردی رو مورد امتحان قرار می دهد که به صورت رسمی و از مرزهای قانونی وارد کشور شده باشن.

 

 

ایشون گفته که ادوکلن موسوم به «lovely» به صورت غیررسمی وارد کشور شده و با در نظر گرفتن اهمیت موضوع، حالا باید سازمان پزشکی قانونی وارد عمل شه با تشکیل پرونده، این موضوع بررسی شه. معاونت غذا و داروی دانشگاه جندی شاپور هم تا جایی که امکان داشته باشه در این مورد با پزشکی قانونی همکاری می کنه تا با هماهنگی بین بخشی، موضوع روشن شه.

***
هم اینکه دکتر عبدالعظیم بهفر در عکس العمل به منتشر کردن اخباری مبنی بر پخش ادکلن های کشنده lovely در عراق، بیان کرد: سازمان غذا و دارو هم به صورت غیررسمی در جریان امر قرار گرفته و طی چند روز گذشته سرسختانه پیگیراین موضوعه که منبع خبر اطلاع رسمی رو هم جهت با صحت و سقم مسئله در اختیار کارشناسان بذاره.

ایشون با توضیح دادن این موضوع که تا الان تماشاگر تکذیبیه یا تاییده مربوط به منتشر کردن این خبر نبوده ایم، گفت: با در نظر گرفتن این که نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی جزو وظایف وزارت بهداشته به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کردیم تا علاوه بر بازدیدهای روتین خود، بازدیدهای میدونی دوباره ای بکننن که اگه با این ادکلن برخوردند، خیلی سریع اون رو گزارش کنن.

بهفر با اشاره به اینکه تا الان گزارش رسمی در این مورد به سازمان غذا و دارو اعلام نشده، بیان کرد: بهتره بقیه سازمان ها اگر به موارد این چنینی برخورد می کنن، اون رو حتما به وزارت بهداشت که متولی امره مشخص کنن تا بتونه اون رو پیگیری کنه و دقیق تر مورد بررسی بذاره.

ایشون در جواب به این سوال که دلیل دقیق مرگ عده ای از مصرف کنندگان این فرآورده در عراق چیه، اعلام کرد: بدیش اینه همه اطلاع رسانی ها در این مورد غیررسمی بوده و این اخبار رو تایید نمی کنیم.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از مردم خواست تا در صورت مشاهده این ادکلن و هر گونه مشکلات جانبی اون، خیلی سریع دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود رو در جریان امر بذارن.

جام نیوز

برچسب ها :

ناموجود