دسته بندی: آموزشی
تجارتی بزرگ با نام “طلاق”

 

هر سال در آمریکا، یه میلیون طلاق اتفاق میفته. که در مقابل اون دو میلیون نفر زندگی ای رو پایریزی میکنن.

علاوه بر این، در حدود ۶۷ هزار از ازدواجای دوم به طلاق منجــر میشه , که این آمار در مورد ازدواج سوم بدتر میشه.

حال در این بازار بعضی تجارتا داغتر از قبل میشه از روانشناسان تا وکلا و چیزای دیگه ای به جز اینا که این وسط سود زیادی رو نصیب خود میکنن.

 

لباس عروس
صنعتی مولتی میلیون دلاری به نام لباس عروس ، فرانسین بــاراس میگه: ” از زمان بنیانگذاری این شرکت هیچ وقت به فکر درآمد این چنینی اون نبوده اما با گذشت زمان و طلاقای بسیار صنعت رشد غیر باوری کرده . ما به درستی نمی دونیم از این موضوع باید شــاد باشیم یا ناراحت. ”

شرکتای زیادی خواهان این هستن که برچسب طلاق رو نمایان تر کنن تا از اون به عنوان چیزی عادی یاد شه. با این وجود فروش اجناس اونا بیشتر و سود حاصله بیشتر و بیشتر میشه.

 

نیاز به وکیل
نیاز به یه وکیل تقریبا روشنه. در شرایطی که با وجود یه وکیل مجرب و خوب میشه از حقوق خود به راه بهتری دفاع کرد. در امریکا این صنعت حتی از صنعت بیمه هم وسعت عمل بیشتری داره و پولای کلان تر و بزرگتری رد و بدل میشه.

جین کونتی، معاون رئیس جمهور در سال ۱۹۶۰ باور داشت: اگه به افراد بزرگسال در جامعه امروز نگاه کنین بیشتر از ۷۰ درصد جامعه تشکیل شده از آدمایی که در بستر خونواده با همدیگه زندگی میکنن . اما این رقم در سال ۲۰۱۰ به کمتر از ۵۰ درصد می رسه که نشون از اون داره که این افراد یا از هم طلاق گرفتن یا جدا از هم زندگی میکنن.

بر آورد این که واقعا چه مقدار سرمایه در این صنعت خطرناک نهفتهه واقعا سخته اما یه چیز به طور کامل روشن  است : میلیاردها میلیارد دلار.

طبق قانون رسمی دولت امریکا با جدایی زن و مرد اموال و دارائیا بین دو طرف تقسیم میشه.
وکیل طلاق دیوید Mejias میگه: “مردم بسیاری که شغل اونا در وال استریت  است به دلیل طلاق و تقسیم اموال خود که ارقام کلانی رو شامل میشه حاضر هستن مبالغ خیلی زیادی رو به وکلا بدن تا بشه از خسارتای کلان جلوگیری کنن. آدمایی که دارائیای زیادی رو از بازار سهام به دست آورده ان.”

 

واقعاً طلاق آخرین راه حله ؟

 

آلامتو ترجمه و تنظیم : اختصاصی آلامتو

درامد شرکتای طراحی لباس طلاق

برچسب ها :

ناموجود