دسته بندی: آموزشی
تجاوز به یک زن هند را بهم ریخت

روزنامه مردم سالاری: با ادامه اعتراضات به تجاوز گروهی به یه زن ۲۳ ساله در هفته گذشته، پلیس هند اعلام کرد که برگزاری تجمعات اعتراضی در مرکز دهلی نو ممنوعه.

 پلیس امروز (یکشنبه، ۲۳ دسامبر) اعلام کرد که در محدوده کاخ ریاست جمهوری در مرکز دهلی نو، محدودیت رفت وآمد اعمال می شه و از تظاهرکنندگان خواست تا در بخش دیگری از شهر تجمع کنن.

تجاوز دسته جمعی به یه دانشجوی ۲۳ ساله، افکار عمومی هند رو ناآرام کرده. این واقعه روز یکشنبه ۱۶ دسامبر تو یه اتوبوس و در برابر پسر همراه این دانشجو روی داده و شش مرد مست پس از بارها تجاوز به قربونی، اون رو با یه میله آهنی هم به سختی زخمی کرده ان.

براساس اعلام پلیس، این زن واسه نزدیک به یه ساعت مورد تجاوز قرار گرفته.متجاوزان بعد قربونی و پسر همراه اون رو از اتوبوس در حال حرکت بیرون انداخته ان. دختر جوون به بیمارستان منتقل شده و شرایط جانی اون هم اونقدر خیلی بد گزارش می شه.

 از زمان این واقعه تا الان، همه روزه اجتماعات مختلفی از طرف مردم عصبانی در شهرهای هند واسه مجازات عاملان این تجاوز برپا می شه. در آخرین مورد، هزاران نفر از مردم دهلی نو روز شنبه دست به راهپیمایی زدن. این تظاهرات به دنبال تلاش گروهی از معترضان واسه ورود به مقر ریاست جمهوری به خشونت گرایید.

 پلیس به روی تعدادی زن و مرد که قصد شکستن مشکلات موجود رو داشتن، گاز اشک آور پرتاب کرد و در ادامه به روی اونا آب پاشید. پاره ای از تظاهرکنندگان عصبانی هم با سنگ به ماموران پلیس حمله کردن. شرکت کنندگان در این تجمع خواهان اعدام پنج نفری هستن که به ظن ارتکاب تجاوز هفته گذشته دستگیر شده ان.

 پلیس هنوز نفر ششم رو پیدا نکرده.تظاهرکنندگان شعار اجرای عدالت و به دار آویختن متجاوزان رو می دادن. اونا هم اینجور خواهان تدابیری در سراسر هند واسه تامین امنیت زنان شده و از مقام های دولتی خواستن که مجازات تجاوز جنسی رو شدید شدن کنه و در پیگرد متجاوزان کوشاتر باشه.

 خبرگزاری ها می نویسند که بیشتر تظاهرکنندگان روز شنبه دانشجویان و زنان بوده ان. بعضی والدین فریاد می کشیدن که جربزه بیرون فرستادن دختران خود از خونه رو ندارن. اونا از سیاستمداران و نمایندگان می خواستن که امنیت رو به شهر برگردونن. دولت هند از تظاهرکنندگان خواسته که آرامش خود رو حفظ کنن.

 معاون وزیر کشور هندوستان به شبکه محلی «سی ان ان» گفته که راه بررسی موضوع تجاوز و اعتراض به اون، گفتگوه نه حمله به ساختمون های دولتی و خراب کردن مشکلات سر راه. دختر ۲۳ ساله ای که مورد تجاوز قرار گرفته، دانشجوی پزشکیه و یکشنبه شب همراه پسری از دوستای خود سوار یه اتوبوس غیردولتی شده.

 کمی بعد از سوار شدن، مردان حاضر در اتوبوس به دختر حمله می کنن و پسر همراه اون رو شدیدا کتک می زنند. کس دیگه ای واسه دفاع از اونا در اتوبوس حضور نداشته و راننده هم همکار متجاوزان بوده. نشریه «تایمز آو ایندیا» چند روز پیش مقاله ای در این مورد با عنوان «شرم بر شهر» منتشر کرد و نوشت که دهلی نو، پایتخت تجاوز شده.

 طبق آمار رسمی، در سال گذشته ۵۷۲ مورد تجاوز جنسی در دهلی نو ثبت شده. پلیس هندوستان می گوید که به طور میانگین در هر ۱۸ ساعت، یه زن مورد تجاوز جنسی در دهلی نو قرار می گیرد. میانگین ثبت مزاحمت ها و آزارهای جنسی دیگه هر ۱۴ ساعت یه بار عنوان شده.

اخبار هند تجاوز زن

برچسب ها :

ناموجود