دسته بندی: آموزشی
تجربه حس لامسه در دنیای مجازی +عکس
news

محققان شرکتی در چین اسکلت انگشتی ساخته ان که کاربر با به کار گیری اون نه فقط دنیای مجازی رو با کیفیت بالاتری احساس می کنه بلکه سطحی از حس لامسه رو در این دنیا تجربه می کنه!

به گزارش آلامتو به نقل از ، بسیاری این سوال رو مطرح می کنن که در بین غرق شدن در دنیای مجازی – مثل بازیای رایانه ای و ویدئویی – این حس در کاربر ایجاد می شه که گویی می خواد با انگشتانش در دنیای مجازی اسلحه به دست گرفته یا دکمه خاصی رو فشار دهد.

این امکان عجیب مدتیه جفت و جور شده. به لطف دستکشای جور واجور مجهز به حسگر که بعضی نمونه های اون راهی بازار هم شده این ایده خیلی دور از دسترس نیس. با این حال قیمت این دسته از فناوریهای نوین بالاست.

تازگیا محققان شرکت روباتیکی Dexta در چین با همین نگاه به فناوری ارزون قیمت و مؤثرتری دست پیدا کردن. نکته باحال درخصوص این اسکلت فلزی امکان انتقال حس لامسه به کاربر از دنیای مجازیه!

مدل ابتدایی این شرکت تشکیل شده از حسگرهای چرخشی نه خیلی گران قیمتیه که امکان دریافت و تقلید حرکات دست در ۱۱ درجه آزادی حرکت رو داره. از جمله این حرکات میشه به چرخش انگشت شصت، خم کردن انگشتان و هم اینکه دور کردن اونا از همدیگه اشاره کرد.

در این فناوری مقرون به صرفه از واحد اندازه گیری داخلی موسوم به IMU هم استفاده شده تا حرکات دست کاربر در جهات جور واجور اندازه گیری شده و براساس اون انگشت مجازی به همون اندازه حرکت کنه.

با به کار گیری این نوآوری کاربر می تونه کنترل و هدایت یه عالمه از لوازم رو در دنیای مجازی به دست گیرد.

اگه همه چیز طبق برنامه به پیش رود تا سال آینده این فناوری وارد بازار می شه.

عادات روزانه زنان چینی واسه زیبایی و جوون موندن

رکورد گینس صعود پله با سر

noindex اخبار چین خبرگزاری مهر

برچسب ها :

ناموجود