دسته بندی: آموزشی
تجربه خطرناک بهاره رهنما با ۷ زن

بهاره رهنما

کارگردان نمایش«دور همی زنان شکسپیر» از اجرای این نمایش در تماشاخانه ایرانشهر خبر داد و تجربه کار کردن با هفت خانوم خیلی سخت و خطرناک دونست!

به گزارش ایسنا، بهاره رهنما که نمایش «دور همی زنان شکسپیر» رو با حضور بازیگرانی چون مهناز افشار ، بهنوش بختیاری و کمند امیرسلیمانی و… به صحنه می بره، گفت: وقتی نمایشی رو با هزینه بالا و بدون هیچ بودجه دولتی به صحنه می برم، شک نداشته باشین به دنبال ستاره هستم، اما نه به هر قیمتی.

این کارگردان درباره انتخاب بازیگران نمایش جدیدش گفت: انتخاب بازیگران ستاره و شناخته شده واسه من اتفاق ناخوشایندی نیس. این نمایش یکی از پرخرج ترین نمایش هاییه که بعد از انقلاب به صحنه میره و از پایه متنی که انتخاب کردیم به طراحی صحنه سنگینی نیاز داشت.

رهنما با اشاره به دلایل انتخاب بازیگران این نمایش توضیح داد: مهناز افشار الان دیگه فقط بازیگر سینما نیس و این چهارمین کار تئاتری اشه. اگه اولین تئاترش بود، می شد گفت که واسه ستاره بودن، اون رو آوردم. کمند امیرسلیمانی خودش از بچه های تئاتریه. سحر دولتشاهی هم بازیگر تئاتره، نسیم ادبی یکی از ستاره های تئاتر در سالای اخیره و خود من هم بیست و دومین کار تئاتری ام رو در این نمایش تجربه می کنم.

این بازیگر با دفاع از حضور بهنوش بختیاری در نمایش «دور همی زنان شکسپیر» که اولین تجربه تئاتری اشه ، گفت: تنها بازیگری که اولین کار تئاتری اش رو تجربه می کنه بهنوش بختیاریه اما واقعا با توان بیشتر از حدی ظاهر شده. از هفت، هشت سال پیش به من می گفت که دوست دارم روی صحنه بیام. من مطمئنم اون از این به بعد در تئاتر موندگار می شه، چون مراوده و فضای تئاتر رو خوب می شناسه و به نظرم روی صحنه نورانی تر از سینما می شه. واقعا اگه فقط موضوع ستاره بودن برام مهم بود، مطمئنا انتخابای دیگری داشتم.

رهنما با اشاره به معیارهای انتخاب بازیگرانش گفت: بازیگران زیادی دوست داشتن در این کار حضور پیدا کنن، اما به هر حال واسه من چند ویژگی مهمه. اول همخوانی شخصیت خود بازیگر با نقشی که قراره اجرا کنه و دوم اخلاق کار کردن. تجربه کار کردن با هفت خانوم خیلی سخت و خطرناکه. چون تئاترهایی که خود من قبل از این کار کردم با بازیگران کم و در سالنای کوچیک بوده و در واقع این نمایش اولین کارگردانی من تو یه کار پرحجمه.

این کارگردان در بخش دیگری از صحبت هاش درباره انتخاب این نمایشنامه بیان کرد: این نمایشنامه با نگاهی آزاد به نمایشنامه «شکسپیر و عشق و زنان» اثر چارلز جورج بوسیله خودم و با مشاوره پیمان قاسم خانی بازنویسی و ترجمه اونا بوسیله مریم منظمی انجام شده.

اون با توضیح دادن این موضوع که تمرینات «نمایش دور همی زنان شکسپیر» سه ماه طول کشیده، ادامه داد: این نمایش بیشتر مثل قابه و شخصیتای زن نمایشنامهای شکسپیر با هم دور همی دارن.

رهنما که قراره پس از پایان اجرای خودش در نوبت بعد در نمایش «آرسنیک و تور کهنه» کار حسین پارسایی بازی کنه، درباره سختی این کار گفت: من در کار خودم نویسندگی ، کارگردانی ، بازیگری و طراحی صحنه رو انجام میدم و بعد از پایان اجرا هم در نمایش آقای پارسایی بازی می کنم. مطمئنا این کار سختیایی داشته، اما چون تمرینات از سه ماه پیش شروع شد و توالی مشخصی داشت خیلی برام سخت نبود. به هر حال انرژی ما هم بیشتر از آدمای معمولیه.

به گزارش ایسنا، نمایش «دور همی زنان شکسپیر» از دوازدهم مرداد ساعت ۱۹ در سالن استاد سمندریان تماشاخانه «ایرانشهر» اجرای خود رو شروع می کنه.

در این نمایش مهناز افشار ، بهاره رهنما، نسیم ادبی ، سحر دولتشاهی ، کمند امیر سلیمانی و بهنوش بختیاری به عنوان بازیگر هستن.

امیررضا احمد زمردی (مدیر تولید)، مریم جلالیان (برنامه ریز)، نیما محبی (مدیر اجرایی)، امیر گلزاده (طراحی گریم) و سیامک احصایی (طراحی صحنه) با این نمایش همکاری دارن.

چگونگی آشنایی و ازدواج ستاره های ایرونی/ عکس

بهاره رهنما در کنار مادر و دخترش / عکس

بهاره رهنما جام جم آنلاین

برچسب ها :

ناموجود