دسته بندی: آموزشی
تجربه های جدید برای کودکان

تجربه های جدید کودکانencourage-children

رشد فکری کودک شما به مسائل زیادی وابسطهه که یکی مهمترین اونا داشتن تجربه های جدید و خوبه. اما بعضی وقتا کودکان واسه شروع یه تجربه جدید مقاوت میکنن و علاقه ای به اون نشون نمیدن در این صورت راه حل چیه؟

به گزارش آلامتو و به نقل از دونفره؛ شما به عنوان پدر و مادر می خواید که بچه ها احساس موفق بودن داشته باشن. حتی بیشتر از اون، می خواید که در مورد اینکه کی هستن و در آینده به کی تبدیل می شند، اعتماد به نفس کامل داشته باشن. با اینکه شما واسه پرورش درست فرزندان تون بسیار تلاش می کنین اما ممکنه در بین اونم احساس پریشونی داشته باشین و فکر کنین که راه رو اشتباه می رید. مشاوره ها و منابع زیادی هست که می تونه پاسخگوی چگونگی پرورش درست اعتماد بنفس و القای ارزشای مثبت در فرزندان باشه. اینجا راهنمایی ساده هست که می تونین برابر با اون پرورش درست فرزندانتون رو دنبال کنین.

جایزه رو واسه تلاش کودک در نظر بگیرین نه واسه نتیجه کار اونا

بعضی از بچه ها از سنین پایین استعداد هاشون رو می کنن. اونا ممکنه گوش خوبی واسه شنیدن موسیقی داشته باشن، هوش خوبی در ریاضیات و یا شور و شوقی واسه هنر. اما استعدادهای دیگه بچه ها ممکنه به آسونی رو نشه و واسه کشف و پرورش نیاز به زمان هست. در نتیجه مهمه که به بچه ها واسه تلاششون جایزه بدین نه واسه نتیجه کارهاشون.

اگه شما زیادتر از اندازه روی نتیجه کارا تمرکز کنین، بچهایی که دارای استعداد خاصی هستن به جای پرورش و پیشرفت استعدادشون در جا میزنن. بچهایی هم که هنوز در حال پرورش استعدادهاشونند، نگران این هستن که نتونند با هم سالان خودشون برابر باشن.

اگه روی یافته های حاصل از تفکر “مقایسه خود با بقیه” در بچه ها تمرکز کنین، اونا یاد می گیرن تا وقتی که در عمل بهتر از بزرگترها و بچه ها هستن، احتیاجی به ادامه یادگیری و رشد ندارن. این طرز فکر مثل یه فعالیت بد به جای حس ماجراجوییه. از اونجا که کودکان به طور طبیعی یادگیری رو دوست دارن، دخالت بزرگترا و تاکید زیادتر از اندازه اونا بر کارکرد بچه ها باعث میشه حس کنجکاوی شون کنه بشه.

از تلاشای فرزندانتون به جای عملکردهای اونها که در روند یادگیری تعریف و تعریف کنین و هم اینکه مطمئن بشین که طرز فکر قابل رشد در اونا شکل می گیره. در اینصورت وقتی که مرتکب اشتباهی شدن و یا کاری رو به درستی انجام ندادند، شاید کمتر همدیگه رو قضاوت می کنن و خودشون رو با دیگری مقایسه می کنن. کودکان با طرز فکر قابل رشد به دنبال راهی واسه به رقابت کشیدن خود و بهبود و پیشرفت در فرصتای بعدی هستن.

پاداشای تجربی به جای پاداشای مادی

به عنوان پدر و مادری که مشغله کاری شون زیاده، وقتی که بچه ها تون کار استثنایی انجام میدند شاید ترجیح بدین که اسباب بازی یا هر هدیه مادی رو به عنوان جایزه اونا در نظر بگیرین. واسه هدیه دادن به بچه ها به جای پاداشای مادی می تونین اجازه بدین تجربه های جدید داشته باشن. دادن هدیه های مادی زیاد به بچه ها باعث میشه تصور مادی گرایانه پیدا کنن و این باور در اونا بوجو میاد که گرفتن “چیزای جدید” کل خواسته اییه که از زندگی دارن.

اگه شما تجربه های جدید رو به عنوان جایزه رفتار خوب بچه ها در نظر بگیرین، موجب میشه که اونا روی طرز فکر قابل رشد تمرکز کنن. تجربه هایی که می تونین واسه بچه ها ارائه بدین می تونه فرصت تعامل با پدر و مادر، آبجی و داداش و یا دوستان باشه. این تجربه های مشترک می تونه به داشتن روابطی بانشاط و خاطرهای شادی که روی کل زندگیتون تاثیر میذاره، کمک کنه. کودکان یاد می گیرن که روابط و تجربیات مشترک به مراتبط مهم تر از به دست آوردن داراییای مادیه.

اونا هم اینکه یاد می گیرن اگه کاری رو به درستی انجام بدن، فرصتای بیشتری واسه یادگیری و رشد دارن. در نتیجه یادگیری به تنهایی براشون تبدیل به جایزه میشه. بچهایی که یادگیری رو به عنوان جایزه می بینن به مراتب احتمال یادگیری اونا بیشتر هستش و سطوح بالاتری از آموزش رو دنبال می کنن. اونا می دونند که احساس شور و هیجان که حاصل یادگیری مهارت و معنی جدید و به اشتراک گذاری اونا با کسائی که دوستشون دارن، با داراییای مادی قابل قیاس نسیت.

یادگیری بهترین جایزه واسه کودک

بچه ها واسه خلاص شدن از ارزشای تربیتی سطحی به کمک ما نیاز دارن. دادن هدیه های مادی تنها باعث میشه که تفکر غلط “داشتن داراییای مادی بیشتر، به زندگی ارزش می ده” در بچه ها ایجاد بشه. با انتخاب کلمات مناسب و عاقلانه واسه ستایش بچه ها راه موفقیت رو به اونا نشون بدین. تلاش بچه ها رو برجسته کنین و به اونا نشون بدین که یادگیری بهترین جایزه در مقابل هدیه های مادیه. اینطوری، اونا به افراد بالغ با اعتماد بنفسی تبدیل می شند که علاقه مند کمک به جهان و اشتراک گذاری عشق خود به یادگیری با نسلای آینده ان.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

تربیت بچه دونفره

برچسب ها :

ناموجود