دسته بندی: آموزشی
تحقق رویایی بزرگ برای دختری با پاهای توپی !!

چند ماه دیگه مسابقات پار المپیک لندن یه مهمون خاص و مشهور داره که با گذشتن از مشکلاتی که زندگی خیلیا رو می تونه به یه کابوس تبدیل کنه رؤیای خودشو محقق کرده. کویان هونجیان که با منتشر کردن عکس هاش رسانه ها به اون لقب «دختر بسکتبالی» رو دادن پس از چند سال تمرین، از محروم ترین منطقه چین در آخر می تونه تا چند ماه دیگه در رقابتای سخت پارالمپیک لندن توانایی خود رو در رشته شنا نشون بده.

کویان هونجیان

اون حالا ۱۶سال داره و این روزا مشغول انجام آخرین مراحل تمرینای سخت خود زیر نظر مربیانش در مرکز کانمینگ در استان یونانه تا بتونه پس از چند سال سختی طعم خوش رسیدن به رؤیای خود و برنده شدن رو بچشد؛ هر چند همه کسائی که عکسای اونو از سه سالگی تا الان مرور می کنن همین حالا اونو یه برنده واقعی در رقابت زندگی می دونن.

 

کویان هونجیان

تصادف نفرین شده

کویان هونجیان در سال ۲۰۰۰و وقتی که تنها ۳سال داشت تصادف وحشتناکی در محل زندگی خود کرد. پزشکان واسه نجات جون این دختر، مجبور شدن هر دو پای اونو به طور کامل قطع کنن. پدر و مادر فقیر این دختر که در منطقه ژوانگژای چین زندگی می کنن اما نمی تونستن هزینه خرید یه پروتز مدرن رو بپردازند. با وجود فقر اما این دختر ۳ساله تسلیم حادثه ای که براش پیش اومده بود نشد و نصف یه توپ بسکتبال و دو دسته چوبی تبدیل به پروتز این دختر شدن.

کویان هونجیان

کویان هونجیان با همین توپ بسکتبال با دوستانش بازی کرد،به مدرسه رفت و کارای روزانه اش رو انجام داد. زندگی سخت و عجیب اون خیلی زود از اون یه چهره مشهور ساخت و پس از یه مدت عکس هاش از روستای دورافتاده محل زندگی اش به به رسانه های جهان رسید و باعث تعجب و درس گرفتن آدمای سالمی شد که هر روز بخت بد خودشون رو نفرین می کردن!

با منتشر کردن عکسای این دختر و پس از ۵سال زندگی اون با نیمه یه توپ بسکتبال مقامای دولت چین به فکر افتادن تا پروتز مدرن اونو جفت و جور کنن. این دختر پس از یه مدت به مرکز تحقیقات توانبخشی پکن رفت و پس از چندین ماه بستری شدن و تمرین تونست به پاهای مصنوعی خاص خود عادت کنه. با اینحال کویان هونجیان هنوز میگه اون توپ بسکتبال و دسته چوبی رو به پروتز مدرنش بهتر می دونه.

 

کویان هونجیان

۲هزار متر شنا در روز

کویان هونجیان اما از همون زمان یه رؤیای مهم داشت: شرکت در مسابقات پارالمپیک. اون که رشته ورزشی مورد علاقه اش شنا بود هر روز واسه دیدن تمرینای شنا به استخری در نزدیکی محل زندگی اش می رفت. پس از یه مدت اون با یه مربی شنای خاص معلولان به نام ژانگ هونجو آشنا شد. این مربی در مرحله اول با وجود اصرارهای کویان قبول نمی کرد که به این دختر آموزش شنا دهد.

کویان هونجیان

 به نظر این مربی نداشتن هر دو پا، هیچ امیدی رو واسه موفق شدن این دختر در رشته شنا باقی نمی گذاشت چون اون نمی تونست تعادل خود رو در داخل آب حفظ کنه. کویان هونجیان اما بازم به جای نا امید شدن واسه موفقیت در رشته شنا تمرینای سختش رو شروع کرد و ۲هزار متر شنا در روز رو در برنامه اش قرار داد. خیلی زود ژانگ هونجو،فهمید با ورزشکاری متفاوت سر و کار داره که با اراده آهنین اش می تونه هر مشکلی رو از سر راه برداره.

کویان هونجیان

مربیای چینی خیلی رک و روشن به اون گفتن که رسیدن به رؤیای شرکت در مسابقات المپیک واسه اون سخت تر از هر آدمی هستش. تمرینای سخت هر روز و هر روز واسه اون تکرار می شدن اما کسی نمی تونست خستگی رو در چهره این دختر ببینه.

کویان هونجیان

هدف: مدال طلا

کمتر از ۶ماه دیگه مسابقات پارالمپیک لندن برگزار می شه. در ماه آگوست و پس از برگزاری مسابقات المپیک در آخر کویان هونجیان می تونه پس از چند سال آموزش و تمرین شرکت در مهمترین رقابت ورزشکاران معلول تجربه کنه. هر چند شاید خیلیا، گرفتن سهمیه المپیک رو واسه اون یه پیروزی بزرگ بدونن اما اون به این موفقیت راضی نیس. کویان هونجیان میگه این روزا تمریناش رو سخت تر کرده و با همه وجود تلاش می کنه؛ چون هدف اون مدال طلای پارالمپیکه.

 

کویان هونجیان

منبع : مجله مهر

noindex

برچسب ها :

ناموجود