دسته بندی: آموزشی
تحقیق درباره آبلیمو و خواص آن

تحقیق درباره آبلیمو

در همه مواردی که مشکل هاضمه به وجود میاد مثل دل به هم خوردگی و نفخ شکم، درمون با لیمو تجویز شده. در این مورد دو عدد لیمو رو با پوست و هسته برش بزنین و اونو تو یه لیتر آب داغ، یک تا دو ساعت خیس کنین، بعد فشرده و آب اونو با قند یا شکر شیرین کرده و هر روز یه لیوان بخورین.واسه درمان و خونریزی لثه ها از لیمو استفاده کنین. یه قطعه پنبه رو در لیوانی که شامل آب لیموه فرو کرده و روزی دو بار (صبح و شب) اونو به لثه های خود بمالید و با انگشتان خود ماساژ بدین، ولی حواستون باشه آب لیمو به دندوناتون نرسه.

در درمون میگرن و سردرد هم لیمو مسکنه. وقتی میگرن و سردرد دارین، تو یه فنجون قهوه یا چای غلیظ یه برش لیمو بندازین و بخورین. مصرف اون موجب آرامش درد و میگرن می شه.به کار گیری لیمو ترش سرگیجه رو رفع می کنه. هم اینکه اگه لیمو با کمی عسل خورده شه، باعث آرامش شده و دل شوره رو برطرف می کنه.گذاشتن یخ و لیمو روی زبون سکسکه رو درمان می کنه. در آخر اینکه تب و گریپ رو هم میشه با لیمو درمان یا کنترل کرد.

نورانی کننده چشما، آرامش دهنده گلو درد، نیرو بخش و تب بر، آرامش دهنده درد، پاک کننده پوست (چرب)، ضد شوره و برطرف کننده خارش پوست سر، ضد سرماخوردگی، یه حالت دهنده خوب واسه موها، تقویت کننده حافظه، آرامش دهنده روح از دیگر خواص لیموه.هم اینکه کسائی که میخوان خود رو لاغر کنن، اگه صبح ناشتا آب لیموترش رو با یه لیوان آب مخلوط کنن و مقدار کمی عسل به اون اضافه کنن و اونو بنوشن تا ظهر گرسنه نمی شن و اینطوری از شر چربیای اضافی راحت می شن.اگه در صورت شما لکه و جوش قرمز رنگ هست، درمان اون با آب لیمو و نمکه.واسه جلوگیری از خونریزی بینی کافیه که یه تیکه پنبه رو آغشته به آب لیمو کرده و در سوراخ بینی بذارین، خون دماغ رو برطرف می کنه.


خواص تخمه هندوانه watermelon-seeds-benefitsتخمه هندوانه چه خاصیتی داره؟

برچسب ها :

ناموجود