دسته بندی: آموزشی
تحقیق درباره زندگی کلاغ ها

Crow,تحقیق درباره کلاغظاهر ترسناک کلاغا همیشه شروع شکل گیری افسانه های زیادی بوده. خیلی از مردم کلاغ ها رو شوم و سمبل مرگ می دانند. شاید حتی شنیدن صدای اونا هم تاثیر مطلوبی بر شنونده باقی نذاره، اما نگفته های زیادی درباره اونا هست.

به گزارش آلامتو، جام جم آنلاین در ادامه گزارش خود درباره «زندگی کلاغ‎ها» می‎نویسد: یکی از شاخص ترین ویژگی های کلاغ ها اینه که در هر زیستگاهی از مناطق سرد و یخ زده گرفته تا کوهستان ها، دشت ها، مزارع، علفزارها و حتی شهرها می تونن زندگی کنن.

کلاغ ها شکل های جور واجور مختلفی دارن: زاغ درختی، زاغ کوهی، زاغ خاوری، زاغ فندق شکن، جیجاق زمینی، زاغ حبشی، زاغ شمالی و ده نوع دیگه نشون دهنده بزرگی این گونه س.

قدمت حضور کلاغ ها روی کره زمین به دوره سوم زمین شناسی یعنی حدودا ۱۷ میلیون سال قبل برمیگرده. کلاغ ها از خونواده Corvidae یا کلاغ سانان هستن. این خونواده بیشتر از ۱۲۰ گونه داره که در سراسر جهان به استثنای قطب جنوب پراکنده شده ان. با اینحال که ممکنه به نظر خیلی عجیب و غیرمنطقی بیاد، اما باید بدونین ​ مرغ های بهشتی یکی از نزدیک ترین آشنایان کلاغ ها هستن.

کلاغ همه چیزخوار هستن، پیدا کردن غذا شاید یکی از کمترین نگرانی های اونا تلقی می شه. کلاغ ها از خوردن حیوانات مرده و زباله هم ترسی ندارن. اونا این توانایی رو دارن که واسه پیدا کردن غذا از وسایل به خصوصی استفاده کنن.

مثلا تحقیقات نشون داده که کلاغ ها واسه خوردن میوه هایی مثل فندق یا گردو که هیچ نوع منفذی واسه شکستن ندارن،​ در وسط خیابون قرار میدن تا ماشین از روی اونا عبور کنه و بعد واسه خوردن محتویات داخل هسته ها دوباره بازمی گردند.

این حیوانات اونقدر باهوش هستن که براساس تجربه می دانند ماشین های سنگین دانه ها رو له می کنن و به خاطر همین ماشین های سبک تر رو انتخاب می کنن و دانه ها رو به زیر چرخ های اونا هل میدن حتی اونا بیشتر این کار رو وقتی انجام میدن که چراغ راهنمایی سبزرنگه!

کلاغ crow

تحقیق درمورد کلاغ

باهوش تر از شامپانزه

بدون دودلی کلاغ ها یکی از باهوش ترین موجودات روی زمین هستن. واقعیت اینه که اونا حتی از طوطی ها، جغدها و دیگه پرندگان شکاری هم باهوش تر هستن. محققان پس از انجام آزمون های جور واجور هوش روی سگ، گربه، خوک و کلاغ ها فهمیدن​ کلاغ ها نسبت به بقیه موفق تر عمل می کنن.

در سال ۲۰۰۴ تحقیقات نشون داد که کلاغ ها حتی از شامپانزه ها هم باهوش تر هستن. مغز کلاغ ها نسبت به دیگرگونه های پرندگان تقریبا بزرگ تر و تکامل یافته تره.

جالبه​ بدونین آناتومی مغز کلاغ تا حدودی مثل مغز آدم هاست. زبون کلاغ یه زبون واقعا پیچیده س و هر صدای قار قار معنی متفاوتی داره. تحقیقات نشون می دهد​ بعضی از اصوات اونا هشداردهنده ، بعضی تقلید صدا از بقیه جانداران و بعضی هم در رابطه با وقوع یه اتفاق خاصه.

کلاغای خطرناک

مردارخواری اونا باعث می شه اونا منتقل کننده مریضی هم باشن. مثلا کلاغ ها یکی از عوامل انتشار ویروس رسیدن غربی به آمریکا در سال ۱۹۹۹ میلادی هستن.

این ویروس که پس از دو تا ۱۵ روز علائم اولیه اش بروز می کنه، تقریبا در ۸۰ درصد مواقع مشکلات بالینی قابل تشخیصی نداره، اما می تونه باعث بروز یه مریضی کشنده عصبی در آدم ها شه.

سال ۲۰۰۵ تحقیقاتی بوسیله محققان آلمانی انجام شد که نشون داد با وجود همه این موارد اندازه مواد سمی موجود در گوشت کلاغ بازم نسبت به گوشت خوک کمتره.

کلاغ ها خیلی اجتماعی هستن. در اسکاتلند یه کلونی از جمعیت کلاغ ها به ثبت رسیده که در اون بالغ بر ۶۵ هزار کلاغ حضور داشته ان.

کوچیک ترین کلاغی که در دنیا هست، زاغ کبود کوتوله مکزیکیه.

نام علمی این پرنده (Aphelocoma nana) است و تنها ۴۰ گرم وزن و ۲۱.۵ سانتی متر طول داره.

بزرگ ترین کلاغ ها در دنیا هم غراب یا کلاغ مشکی معمولی (Corvuscorax) و کلاغ نوک کلفت (Crvuscrassirostris) هستن که هر دو حدود ۱۵۰۰ گرم وزن و ۶۵ سانتی متر طول دارن.

با اینحال که بیشتر آدم ها از کلاغ ها خوششون نمی آید، اما واقعیت اینه که حضور اونا باعث حذف خیلی از مواد مضر از چرخه زندگی می شه.

اصطلاحیه که می گوید اگه کلاغ ها محیطی رو ترک کنن، اون محل دیگه جای زندگی نیس.

خصوصیات شاخص کلاغا

توانایی نگهداشتن چهره آدم ها: دوباره که از کنار کلاغ ها رد شدید، تلاش کنین صورت ظاهری اونا رو یادتون باشه. واقعا می تونید چند دقیقه بعد یه کلاغ رو از بین چند کلاغ دیگه تشخیص بدید؟ اما یادتون باشه که عکس این مورد صادقه. هر کدوم از کلاغ هایی که شما از کنار اونا رد شدین، بی دودلی چهره شما رو به یاد داره.

محققان دانشگاه سیاتل تو یه تحقیق هفت کلاغ رو گرفته و اونا رو علامت گذاری کردن. اونا در بین علامت گذاری روی صورت خودشون ماسک های ترسناک و عجیب گذاشتن. کلاغ ها آزاد شدن، اما بعد از اون هر بار که یکی از اعضای گروه با یکی از ماسک های مربوط در صحن دانشگاه ظاهر می شد، نه تنها کلاغ های علامتگذاری شده بلکه بقیه کلاغ ها با حرکات شیرجه مانند به طرف ایشون حمله می آوردن. این آزمایش نه فقط نشون داد کلاغ ها صورت های جور واجور رو به خاطر می سپارند بلکه در عین حال نشون داد که اونا کینه ای هم هستن.

توانایی توطئه چینی کلاغ: آزمایش فوق در عین حال نکته دیگری رو هم نشون داد و اون ارتباطات نامعلوم ایه که در میان کلاغ ها هست. سوال اینجاس که بقیه کلاغ ها که علامت گذاری نشده ان، چیجوری در بین مشاهده ماسک های مربوط از خود عکس العمل نشون میدن؟ کاملا معلومه که سیستم های ارتباطی نامعلوم ای در میان کلاغ ها هست. یکی از راه های ایجاد رابطه، زبون پیچیده میان کلاغ هاست.

تشریح دقیق وضع ظاهری ماسک ها واسه کلاغ های دیگه شاید تا اندازه ای هم ترسناک باشه، پس بهتره که دوباره که از کنار یه کلاغ رد می شید کمی بیشتر در مورد چگونگی برخوردتان فکر کنین.

حافظه قوی کلاغ: در منطقه چاتام اونتاریو وقوع حادثه ای باعث شد که حافظه قوی کلاغ ها به اثبات برسه. این منطقه راه عبور هزاران پرنده مهاجر و کلاغه. ساکنان این منطقه که از حضور کلاغ ها ضعیف شده بودن، بر اون شدن تا از راه تیراندازی کلاغ ها رو از محل زندگی خود دور کنن.

نتیجه این بود که از سال بعد کلاغ ها نه فقط به این منطقه نیومدن بلکه حتی در زمان پرواز بر فراز این شهر بالاترین درجه می گرفتن و تلاش می کردن تا حد امکان خودشون رو از دسترس دور نگه دارن.

توانایی حل مشکلات کلاغ: تو یه تحقیق محققان یه تیکه گوشت رو به طور کامل طناب پیچ کردن و به سر یه ریسمون بستند. بعد ریسمون رو از یه میله چوبی آویزون کردن. مشاهدات نشون داد کلاغ ها در مرحله اول روی اون چوب نشستند و ریسمون رو خراشیدند بعد اون قدر تیکه های طناب رو با پا و نوک هاشون کشیدن تا این که به طور کامل از دور گوشت ورداشته شد.

تو یه آزمایش دیگه محققان غذا رو داخل یه لوله گذاشتن و تنها یه سیم مفتولی رو به شکل قلاب در کنار دو کلاغ قرار دادن. کلاغ ها پس از یه مدت با به کار گیری مفتول غذا رو از داخل لوله بیرون کشیدن و خوردند.

برنامه ریزی کلاغا: کلاغ ها مازاد غذای خود رو انبار می کنن. بسیار دیده شده که بقیه کلاغ ها با تعقیب یه کلاغ دیگه ذخیره غذایی اون رو پیدا کرده ان. با در نظر گرفتن این که کلاغ حیوان محتاطیه و در مخفی کاری استاده بنابر این محققان باور دارن که کلاغ ها بدون برنامه ریزی نمی تونن به منبع غذایی یه کلاغ دیگه دستبرد بزنن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

تحقیق در مورد کلاغ جام جم آنلاین مقاله در مورد کلاغ

برچسب ها :

ناموجود