دسته بندی: آموزشی
تحقیق درباره سرطان سینه

سرطان سینه و خطرات دراز مدت اون

 تحقیقات دراز مدت گذشته نشون داد: عادی ترین نوع سرطان سینه که کمتر از بقیه شکل های جور واجور این سرطان تهاجمیه پس از گذشت ۱۰ سال از دچار شدن هنوز خطر مرگ و میر رو به همراه داره.

محققان گفتن: این یافته ها می تونه چگونگی درمان زنائی رو که به این نوع سرطان گرفتار هستن رو تحت تاثیر بذاره.

محققان با بررسی ۲۱ ساله تقریباً هزار زن در کالیفرنیا فهمیدن نوع فرعی مولکولی سرطان سینه پیشگوی جداگونه مرگ و میر بر اثر سرطان سینه س، به خصوص زنائی که دارای تومورهای لومینال A (نوع فرعی سرطان سینه که به نظر می رسد بهترین پیش آگهی رو داشته باشه) هستن حتی پس از گذشت ۱۰ سال از تشخیص مریضی هنوز در برابر مرگ و میر هستن.

محققان کیزر پرماننته کالیفرنیای جنوبی هم فهمیدن: زنائی که HER2 غنی شده و تومورهای لومینال B داشتن حدوداً ۲ برابر بیشتر از زنائی که تومور لومینال A داشتن در برابر مرگ و میر در اثر سرطان سینه بودن.تومورهای سرطان سینه بیشتر به ۴ نوع فرعی ملوکولی تقسیم می شن: لومینال A که بهترین پیش آگهی رو داره و اندازه زنده موندن در اون بیشتره.

لومینال B که بیشترً در زنان جوانتر اتفاق می افتد و پیش آگهی کمی داره.نوع فرعی سرطان سینه پایه ای که در زنان جوانتر و هم اینکه در زنان سیاهپوست شایع تره و پیش آگهی کمی داره.  یه جور فرعی HER2 غنی شده که پیش آگهی تقریباً کمی داره و مستعد بازپیدایی یا گسترش مریضی به بقیه قسمتهای بدنه.

از بین این چهار نوع فرعی بین ۴۲ تا ۵۹ درصد تموم موارد سرطان سینه رو لومینال A تشکیل می دهد.زنائی که دچار سرطان سینه هستن- حتی زنائی که شکل تهاجمی این مریضی در اونا کمتره، باید با پزشکان خود در مورد راه های درمان صحبت کنن.یافته های این تحقیقات در مجله Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention به چاپ رسید.

مقاله درباره سرطان سینه

کشنده ترین سرطانها رو بشناسین

سرطان سرطان سینه سلامت نیوز

برچسب ها :

ناموجود