دسته بندی: آموزشی
تحقیق درباره مدیران موفق

درباره مدیران موفق

تا حالا براتون سوال پیش آمده که بزرگترین مدیران چیجوری می تونن انقدر راحت خود رو در بالاترین درجه نگاه دارن؟

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider ؛ این هم گیر می کنن، نگران می شن و به خود شک دارن، اما اونا بر مدیریت اعتبار خود و روش ای که بقیه اونا رو می بینن به طور کامل تسلط پیدا کرده ان.

دایدر مالونی، نویسنده و سخنران عمومی، در کتاب خود “واقعیات سخت” اینطور گفته که

“مدیران بزرگ می دونن که هر قدم که بر می دارن، هر تصمیم که می گیرن، در آخر اهمیت داره. اونا می دونن که باید به دقت برنامه ریزی کنن، بعد محکم عمل کنن. اونا می دونن که از قبل باید به مسائل فکر کنن – نه فقط قدم بعدی خود – بلکه خیلی از قدم های بعد از اون رو هم پیش بینی کنن.”

اون در کتاب خود ۱۱ درس در مورد مدیر بودن رو ارائه داده که معمولا خود مدیران اونا رو بیان نمی کنن.

  1. مسالۀ سیاست در میونه.

دلمون نمی خواد در مورد اصلاح طلب یا اصول گرا بودن حرف بزنیم. منظور سیاستیه که ما بطور روزانه با اون روبرو میشیم، یعنی “اون طور با کسائی که چیزی که ما می خوایم رو دارن یا چیزی که ما داریم رو میخوان، رفتار می کنیم.”

  1. این چیز بدی نیس.

مالونی میگه “چه از رئیس خود بخوایم که حقوق ما رو زیاد کنه، چه از بچۀ خود بخوایم کار خطرناکی رو نکنه یا وقتی که از مسئول یه فروشگاه می خوایم جنس ما رو پس بگیره، هر کدوم از این روابط شامل تاثیر گذاشتن و تشویق کردن بقیه واسه گرفتن چیزی که می خوایم می شن.”

رهبران بزرگ اهمیت تشویق کردن و “توانایی برقرار کردن روابط موثر و به درد بخور”، در کنار اخلاق، رو می دونن. حتی اگه که فکر نمی کنین کسی که می بینین در لحظه واسه شما کاری کنه، میدونید که ممکنه در آینده اونا در زندگی شما موثر باشن.

  1. موفقیت از محبوبیت شما کم می کنه

وقتی که دارین مدیریت رو بدست می گیرین، دور و بری ها شما شامل همکاران و مدیران از شما پشتیبانی می کنن. با اینحال، وقتی که انتظاراتی که اونا دارن برآورده نمی کنین، از شما کمتر خوششون میاد. بله، موفقیت از محبوبیت شما کم کرده.

مالونی میگه که واسه مدیری بزرگ بودن، شما باید “ارادۀ قوی و یه جربزه حتی قوی تر داشته باشین.” باید به یاد خود بیارین که وظیفه شما خوشحال کردن همه نیس، بلکه بهبود بخشیدن به یه سازمان کلیه.

  1. شما آنقدری که واسه خود باحال هستین واسه بقیه نیستین

همه فکر می کنن که جذاب هستن، اما مدیران موفق می دونن که داستان های اونا واسه بقیه اونقدر باحال نیس که واسه خما هول و هراس داریم که مثل یه احمق به نظر بیاییم.” اما رهبران موفق می دونن که هر کسی که با اون رابطه برقرار می کنن هم هول و هراس داره. این افراد موفقن چون اونا در مقابل این ترس وای میستن. اونا به دنبال چیزی که می رن که به اون باور دارن، به دنبال تغییر هستن و در آخر تغییراتی ایجاد می کنن.

مالونی “اونا هم اینکه باور دارن که می تونن خطر کنن چون که اگه شکست بخورند، وضع رو درست می کنن. حتی اگه احمق به نظر آیند، احمق نیستن. حتی اگه ضعیف به نظر بیان، ضعیف نیستن.” ترس باعث نمی شه که عقب بمونن. عوضش، باعث می شه که دست به کار شن، چون می دونن که اصلا کاری نکردن خیلی بدتر از شکست خوردنه.

  1. همیشه شخصی شما رو تماشا می کنه.

اگه قبل اینکه با مشتریان روبرو شید، صبح بدی داشته اید، هیچوقت نذارین که این روی صورت شما رو شه. همیشه یه نفر تماشا می کنه. مالونی میگه “مردم تماشا می کنن، مردم درباره شما حرف میزنن و جوامع کوچیک هستن.”

اما چیجوری باید همیشه به طور کامل آروم باشین؟ مالونی پیشنهاد می کنه که همه یه گروه کوچیک خودمونی داشته باشن که به اونا اعتماد دارن. این افراد رو با دقت انتخاب کنین و فقط در مقابل اونا دیوار دفاعی دور خود رو وردارین. پس دفعۀ بعدی که پشت میز ملاقات هستین، چشمون خود رو در حدقه نچرخونید و حواستون پرت نباشه. چون که همیشه یکی شما رو تماشا می کنه.

  1. رهبران بزرگ از انرژی خود مواظبت می کنن.

رهبران بزرگ می فهمن که چه چیز به اونا انرژی میده و تلاش می کنن این فعالیت ها رو بیشتر بکنن. اونا هم اینکه می دونن که چی انرژی اونا رو میگیره و این جوری فعالیت های خود رو کاهش میدن.

مالونی نوشته که “در مورد انرژی خود فکر کنین. موضوع فقط چیزی که نیس که بیشتر دوست دارین، بلکه در مورد چیزیه که شما رو تغذیه و چیزیه که شما رو خالی می کنه. و البته نه فقط چیز، که ممکنه این یه شخص باشه. تلاش خود رو بکنین تا چیزای خوب رو بیشتر کنین و چیزای بد رو کم کنین. فقط باید بفهمین که شما قدرت انجام اینکار رو دارین، حتی بسیار بیشتر از اون چیزی که فکرش رو بکنین. پس محکم وایسید و دست به کار شید.

هر چی که در زندگی انرژی شما رو تخلیه می کنه رو نابود کنین، و اون رو با چیزی جانشین کنین که به شما الهام می بخشه.

قسمت دوم مقاله: در مورد مدیریت

چیجوری برنامه ریزی کنیم؟

رمز و راز موفقیت آنتونی رابینز

اختصاصی بیزینس اینسایدر مدیریت

برچسب ها :

ناموجود