دسته بندی: آموزشی
تحقیق درباره هندوانه و خواص آن

هیچ محصول دیگری مانند هندوانه بیداد نمی کنه که تابستون شده. هندوانه مزه تازه شیرینی داره و روشنایی و رنگ رو به بشقاب شما می آورد.

در هندوانه چیزی بیشتر از عطر و طعم اون هست: هندوانه دارای خیلی از فایده های درمانی عالیه، ۴۶ کالری در هر فنجون هندوانه هست، که دارای ۲۰ درصد از ویتامین C و ۱۷ درصد ویتامین A نیاز روزانه شما هستش، البته تنها شامل اینا نیس.

هندوانه شامل فیبر واسه سلامت دستگاه گوارشه و هم اینکه پتاسیم که یه ماده معدنیه که کمک می کنه فشار خون متعادل شه. اینجا بعضی از حقایق باحال دیگه در مورد هندوانه رو می گیم:

  1. هندوانه بیشتر از گوجه فرنگی خام لیکوپن داره.

تنها یه فنجون هندوانه ۱.۵ برابر یه گوجه فرنگی تازه بزرگ خاصیت داره. لیکوپن به عنوان یه آنتی اکسیدان فوق العاده عمل میکنن که باعث متوقف کردن رادیکالای آزاد می شه و مانع از آسیب رسوندن به سلولاتون و خراب کردن سیستم ایمنی بدنتون می شه.

بعضی از تحقیقات نشون میده که لیکوپن، معمولا در میوه ها و سبزیجات قرمز هست، هم اینکه ممکنه به مقابله با بیماریای قلبی و شکلای جور واجور مختلفی از سرطانا کمک کنه. واسه حفظ بیشتر آنتی اکسیدانا هندوانه رو قبل از برش دادن در دمای اتاق نگهداری کنین.

  1. آب هندوانه می تونه درد عضلانی رو کم کنه.

تحقیقات اسپانیایی در مجله کشاورزی و علوم مواد غذایی نشون میده که نوشیدن آب هندوانه پس از یه ورزش سنگین می تونه به طور کامل آرامش بخش باشه. ورزشکارایی که یه ساعت قبل از ورزش حدود ۱۶ اونس هندوانه مصرف می کنن در طول روز درد عضلانی و ضربان قلب کمتری دارن.

ممکنه به خاطر این باشه که هندوانه شامل ماده ای طبیعی به نام سیترولینه که به بهتر شدن کارکرد عروق و کاهش فشار خون کمک می کنه.

  1. هندوانه هم جزء میوه ها و هم سبزیجاته.

مانند خیلی از میوه ها، هندوانه از یه بذر تولید می شه و طعم شیرین امضای مخصوص اون هستش. اما رد اون به کدوتنبل، کدو و خونواده خیار برمیگرده که به عنوان خونواده کدوها شناخته می شن. یادتون باشه که می تونین پوست هندوانه رو بخورین، طبیعت دوگانه هندوانه باعث می شه که همه قسمتای اون خوردنی باشه ، پس بهونه ای واسه کنار گذاشتن هیچ کدوم تیکه از اون وجود نداره.

  1. هندوانه بسته ای از آب خوبه.

هندوانه شامل ۹۱.۵ درصد آبه. براساس تحقیقات USDA از دست دادن آب بدن واسه سلامتی شما بسیار مضره در تحقیقی که در مجله تغذیه به چاپ رسید نشون داد که زنان با از دست دادن آب به سردرد، کاهش تمرکز، خستگی و حالات بدتر دچار می شن. بعضی وقتا مصرف یه لیوان کامل آب واسه شما سخته و حس خوردن آب رو ندارین اینجاس که یه وعده هندوانه ای می تونه اب لازم شما رو با یه طعم شیرین جفت و جور کنه و مطمئناً از اون لذت میبرین.

  1. هندوانه در نوع زرد هم هست.

باور اینکه داخل یه هندوانه قرمز نباشه سخته، اما شکلای جور واجور دیگری از هندوانه هست که رنگ داخل اون زرده، که درون اون دارای ظاهرآفتابی و شیرین مانند عسله.

ظاهر خارجی هر دو نوع هندوانه تقریبا یه جوره، مگه اینکه در فروشگاه مواد غذایی از راه فروشنده متوجه رنگ داخلی اون شید وگرنه سخت میشه گفت کدوم یکی قرمز و کدوم یکی زرد هستن.


فواید عجیب هندوانههندوانه چه خاصیتی داره؟

برچسب ها :

ناموجود