دسته بندی: آموزشی
تحقیق در مورد شاد بودن

در این یافته که باعث تعجب خیلی از والدین شده، محققان فهمیدن دو بچه دختر به احتمال کمتری با همدیگه به مشکل برمی خورند، با همدیگه رفتار بهتری دارن و با احتمال خیلی کم والدین خود رو آزار میدن. این روان شناسا ادعا کردن، فرزندان دختر راحت تر با هم کنار می آیند، توجه بیشتری به همدیگه داشته و اعتماد بیشتری به والدین خود دارن. اما بیشتر شدن تعداد دختران نه فقط شرایط رو بهتر نمی کنه، بلکه ممکنه به فاجعه برسه.

تحقیقات نشون می دهد خونواده هایی که دارای ۴ بچه دختر هستن مشکلات بیشتری واسه کنترل دعواا و مشکلات بین اعضای خونواده دارن.

محققان مطالعاتی رو روی ۲هزار و ۱۱۶ زوج که دارای فرزندان زیر ۱۶ سال بودن انجام دادن تا به بهترین ترکیب فرزندان واسه رسیدن به آرامش در خونواده پی ببرن. اندازه شادی و رضایت از زندگی در بین خونواده هایی که دارای ۲ دختر هستن بیشترین میزانه.

اما برعکس پدر و مادرهایی که دارای ۴ بچه دختر هستن به صورت میانگین باید هر روز ۴ دعوای خونگی رو حل و فصل کنن. بعد از دو دختر، ایده آل ترین حالت داشتن یه پسر و یه دختره و سومین ترکیب محبوب در بین والدین، داشتن دو پسره. والدین فکر می کنن پسرا به همدیگه توجه زیادی نشون می بدن و دوستان خوبی می شن، اما بعد از اون که اونا بزرگ می شن اعتماد اونا به پدر یا مادر کمتر می شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

آرامش در خونواده سلامت نیوز

برچسب ها :

ناموجود