دسته بندی: آموزشی
تحمل و کنترل گرسنگی با تمرین مدیتیشن

کنترل گرسنگی

غذا خوردن فقط در وقتی که گرسنه اید،سخت تر از چیزیه که بنظر می رسه.اما می تونین این کار رو انجام بدین و این مدیتیشن گرسنگی به شما کمک می کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از rodalewellness؛ یه جزء اصلی خوردن آگاهانه اینه که یاد بگیرین به سیگنالهای فیزیکی گرسنگی از بدنتون توجه کنین و بعد کم کم این نشونه ها رو از دلیلای دیگه خوردن مثلا علل احساسی،محیطی با اجتماعی جدا کنین.

کلید به کار گیری مدیتیشن واسه جلوگیری از پرخوری،پرورش خرد درونیه که از گوش دادن به سیگنالهای گرسنگی بدنتون بدست میاد(نه اینکه فقط تلاش کنین اونا رو ندیده بگیرین).

شاید این معنی واسه شما به طور کامل ناآشنا باشه چون خیلی از برنامه های رژیم غذایی فقط تلاش می کنن که از گرسنگی شما جلوگیری کنن یا بجای روبرو شدن با اون،سرکوبش کنن.با کمی تمرین و مقدار زیادی توجه،بصیرت شما در طول زمان،پرورش پیدا میکنه.

واسه تقویت بصیرت داخلی تون،شما باید چالشهایی رو که با سیگنالهای بدنتون تداخل دارن،تشخیص بدید مانند خستگی و اضطراب.هر دوی اینا می تونن شما رو فریب بدن تا فکر کنین گرسنه اید.

شاید وسوسه شید که واسه جشن گرفتن،یه مارگاریتا و یه سبد بال مرغ سفارش بدید،بعد از یه روز سخت،نیم لیتر بستنی بخورین یا دومین و سومین تیکه پیتزا رو بخورین فقط به این خاطر که همراه دوست دختر خوش هیکلتان غذا می خورید.

کار کردن با یه اندازه گرسنگی می تونه به شما کمک کنه که بطور عینی،نیازتون به خوردن رو آزمایش کنین و به احساساتی که بیشتر،سیگنالهای بدنتون رو خنثی می کنن،توجهی نکنین.

این تمرین مدیتیشن رو واسه گرسنگی انجام بدین.بهتره اونو قبل از وعده های غذایی معمولتان و بعد چند ساعت بعد از هر وعده انجام بدین.

  1. در حالیکه ستون فقراتتون صافه و پاهاتون رو بطور مستقیم روی زمین گذاشته اید،روی یه صندلی بشینین.به نفس کشیدنتان توجه کنین و اگه دوست دارین چشمتون رو ببندین.
  2. چند بار هنگام دم و بازدم،نفس کشیدنتان رو دنبال کنین.بعد با اعداد ۰ تا ۱۰ مشخص کنین که از نظر جسمی چقدر گرسنه اید.۱۰ واسه بیشترین حد گرسنگی و ۰ واسه گرسنه نبودنه.هیچ جواب درست یا غلطی وجود نداره.
  3. وقتی که عدد مورد نظرتون رو انتخاب کردین،از خودتون سوال کنین که چه احساس یا معیاری به من کمک کرد تا این عدد رو تعیین کنم؟
  4. دوباره روی تنفستون تمرکز کنین.بعد به فضای عادی برگردین و وقتی آماده بودین،چشماتون رو باز کنین.

تکرار این تمرین در زمانهای جور واجور روز ــ قبل از یه وعده غذایی،۲ ساعت بعد از غذا،۵ ساعت بعد از غذا ــ به شما کمک می کنه که اندازه گرسنگی شخصی خود رو بسازین.

چیجوری کمتر غذا بخوریم؟

نشونه های گرسنگی کاذب چیه؟

اختصاصی روش های لاغری آسون مدیتیشن کاهش وزن گرسنگی

برچسب ها :

ناموجود