دسته بندی: آموزشی
تخم مرغ؛ یک راز پیشگیری از دیابت!

پیشگیری از دیابت diabetes

کارشناسان سلامت تازگیا ادعا کردن که خوردن چهار تخم مرغ در هفته خطر دچار شدن به دیابت نوع دو رو کم می کنه.

به گزارش روزنامه دیلی میل، کارشناسان با بیان اینکه این اولین بررسی در مورد فوائد مصرف تخم مرغ در کاهش خطر دچار شدن به دیابت نوع دو بوده، اعلام داشتن: مصرف منظم این ماده غذایی می تونه نشونه ای از یه سبک زندگی سالم تر باشه و خطر دچار شدن به دیابت نوع دو رو تا یه سوم کم می کنه.

کارشناسان علوم پزشکی دانشگاه فنلاند شرقی به بررسی تاثیر مصرف تخم مرغ در کاهش احتمال دچار شدن به دیابت نوع دو پرداختن و این در حالیه که کارشناسان قبلا مصرف خوراکیایی مثل تخم مرغ رو که شامل اندازه زیادی کلسترول هستن به عنوان عامل افزاینده خطر دچار شدن به این مریضی فرض کرده بودن.

در این بررسی عادات غذایی ۲۳۳۲ مرد ۴۲ تا ۶۰ سال در دهه ۱۹۸۰ مورد مطالعه قرار گرفت و بیست سال بعد مشخص شد ۴۳۲ نفر از اونا به مریضی دیابت نوع دو گرفتار شدن.

یافته ها به دست اومده نشون دهنده اون هستش که مصرف تخم مرغ نه فقط کاهش خطر دچار شدن به دیابت نوع دو رو داره بلکه سطح گلوکز خون رو هم پایین می آورد. در این مطالعه مشخص شد مردانی که در هفته حدود چهار عدد تخم مرغ مصرف کردن ۳۷ درصد کمتر نسبت به مردانی که تنها یه عدد تخم مرغ در هفته مصرف کردن در برابر دچار شدن به این آسیب هستن.

هم اینکه این رابطه پس از در نظر گرفتن فاکتورهای دیگری مثل ورزش کردن، کنار گذاشتن سیگار، کنترل وزن بدن و مصرف میوه و سبزی به قوت خود باقی بود.

واسه درمان دیابت چه بخوریم؟

چه غذاهایی واسه دیابتیا مضره؟

ایسنا دیابت

برچسب ها :

ناموجود