دسته بندی: آموزشی
تخم مرغ آب پز با ادرار بچه ها در چین !!

در فصل بهار در حالیکه همه جا بوی شکوفه های بهاری رو گرفته از ظرفای بزرگ مخصوص آب پز کردن تخم مرغ در بعضی شهرهای چین مانند “شهر دانگ ینگ ” بوی ادرار به مشام می رسه…

 

در فصل بهار در حالیکه همه جا بوی شکوفه های بهاری رو گرفته از ظرفای بزرگ مخصوص آب پز کردن تخم مرغ در بعضی شهرهای چین مانند “شهر دانگ ینگ ” بوی ادرار به مشام می رسه.

این تخم مرغا که “تانگزی دان” نامیده می شه در آشپزخانه های سنتی شهر دانگ ینگ طبخ می شه.

این تخم مرغ مانند بقیه تخم مرغای آب پز در سویا، سس و سرکه خیسانده می شن تنها فرق شون اینه که ادرار پسربچها هم به این معجون اضافه میشه !

دست فروشا این تخم مرغا رو از مدارس ابتدایی دور و بر شهر جمع آوری می کنن و به عنوان ترکیب اصلی غذاهای خیابانی خود استفاده می کنن.

سطلای پلاستیکی در بیرون کلاسا قرار داده می شه و به پسر بچه ها یادآوری می شه که در اون ادرار کنن مگه اینکه مریض باشن ; در اینصورت حق ادرار ندارن.

این ادرار بعد واسه آب پز کردن تخم مرغا استفاده می شه. در تخم مرغا ترکایی ایجاد می کنن تا ترکیبات و چاشنیای موجود در ادرار! وارد تخم مرغ شه و پس از یه مدت خیساندن آب پز می کنن.

کل مراحل آماده شدن این تخم مرغ یه روز رو در برمی گیرد. هر چند از نظر شما تهوع آوره اما ساکنان این شهرها می گن این تخم مرغا طعم بهار میدن! بعضی هم می گن اینقدر این تخم مرغا لذیذه که می تونن ۱۰ عدد اونو تو یه روز بخورند.

براساس طب سنتی چین این تخم مرغا دمای بدن رو بالا می بره و کمک می کنه در روزای گرم تابستون حس و حال بهتری داشته باشین. و هم اینکه گردش خون رو تقویت می کنه!

برچسب ها :

ناموجود