دسته بندی: آموزشی
تخم کتان چه خواصی دارد؟

دانه کتون

تخم کتون که گاهی وقتا به اون تخم بزرک هم می می گن، منبعی پر از مواد مغذی مثل فیبر، منگنز، ویتامین B1، اسید چرب آلفا لینولنیک، و امگا ۳ه.

این تخم، از درخت کتون گرفته می شه، درختی قدیمی که در مصر باستان و چین بار میاد. تخم کتون منبعی واسه چربی سالم، آنتی اکسیدان، و فیبره.

تحقیقات گذشته یافته ان که این تخم می تونه در کاهش خطر دچار شدن به دیابت، سرطان و مریضی های قلبی هم اثر داشته باشه.

پادشاه شارلمانی در قرن هشتم، شدیدا به امتیازات سلامتی تخم کتون ایمان داشت، بدین جهت می خواست افراد وفادار به ایشون از این تخم مصرف کنن. و به جهت اینکه از این موضوع اطمینان پیدا کنه، قانونی در این مورد تصویب کرده بود!

نام لاتین و علمی درخت کتون، Linum usitatissimum، به معنی «مفیدترین» است.

این مقاله، بخشی از سلسله مقالاتیه که در مورد فواید خوراکی های محبوب درباره ی سلامتی می می گن. و شامل مشخصات تغذیه ای تخم کتون، فایده های درمانی مربط با خوردنش، و البته مشکلات جانبی این تخم می باشه.

واسه اینکه از بیشترین حد فواید تخم کتون بهره مند شید، باید اونو به شکل آسیاب شده بخرین، و یا دست کم قبل از مصرف، آسیابشان کنین. چون که تخم کامل، ممکنه بدون اینکه هضم شه، از راه دستگاه گوارش دفع شه.

مشخصات تغذیه ای تخم کتون

دو نوع اصلی تخم کتون هست، تخم کتون طلایی و تخم کتون قهوه ای. مشخصات تغذیه ایشون خیلی مثل همه، و هر دوشان هم به اندازه ی هم شامل اسیدهای چرب امگا-۳ هستن.

انجمن تغذیه ی آمریکا بر مهم بودن این ماده ی غذایی مورد غفلت واقع شده تاکید داره. این انجمن گفته که تخم کتون نه فقط منبعی عالی واسه ۲ اسید چرب لازم سلامت بدنه (یعنی اسید لینولئیک و اسید آلفا لینولنیک)، بلکه منبعی پر از فیبر و مواد مغذی و ویتامین ها هم به حساب می رود.

تخم کتون کلسترول و سدیم بسیار کمی هم داره.

ارزش غذایی تخم کتون در هر ۲۰ گرم (یا ۲ قاشق غذاخوری):

انرژی – ۵۴.۷ کیلوکالری (مقدار روزانه = ۳%) کربوهیدرات – ۳.۰گرم ( مقدار روزانه = ۱%)
قند – ۰.۲گرم فیبر غذایی – ۲.۸گرم ( مقدار روزانه = ۱۱%)
چربی – ۴.۳گرم ( مقدار روزانه = ۷%) چربی اشباع- ۰.۴گرم ( مقدار روزانه = ۲%)
چربی اشباع نشده – ۰.۸گرم چربی غیر اشباع- ۲.۹گرم
پروتئین – ۱.۹گرم ( مقدار روزانه = ۴%) تیامین (ویتامین B1) – ۰.۲میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱۱%)
ریبوفلاوین ۰.۰میلیگرم نیاسین (ویتامین B3) – ۰.۳میلیگرم ( مقدار روزانه = ۲%)
اسید پانتوتنیک (B5) – ۰.۱میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱%) ویتامین B6 – ۰.۰میلیگرم
فولات – ۸.۹میکروگرم ( مقدار روزانه = ۲%) ویتامین C – ۰.۱میلیگرم ( مقدار روزانه = ۰%)
کلسیم – ۲۶.۱میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%) آهن – ۰.۶میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%)
منیزیم – ۴۰.۲میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱۰%) فسفر – ۶۵.۸میلیگرم ( مقدار روزانه = ۷%)
پتاسیم – ۸۳.۳میلیگرم ( مقدار روزانه = ۲%) زینک – ۰.۴میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%)

تخم کتون پر از این هاست:

لیگنان

لیگنان، یکی از کلاس های کلی ی فیتواستروژن هاست. ترکیباتی شیمیایی مشابه استروژن و دارای خواص آنتی اکسیدانیه، که می تونه با رادیکال های آزاد بدنتون مقابله کنه. تخم کتون یکی از بهترین منابع لیگنانه (۰.۳ تا گرم در هر ۱۰۰ گرم).

در تحقیقی در ژورنال Critical Reviews، به این نتیجه رسیده ان که برنامه های غذایی شامل لیگنان، می تونن واسه سلامتی بسیار پر فایده باشن، مخصوصا اگه یه عمر به این برنامه غذایی چسبیده باشین.

فیبر

تخم کتون پر از فیبر محلول (قابل حل در آب) و فیبر غیر محلول (غیر قابل حل در آب) است. به گفته ی مایو کلینیک، فیبر محلول، در آب حل شده و ماده ی ژل مانندی می سازه که به کاهش کلسترول و قند خون کمک می کنه.

در حالیکه فیبر غیر محلول، در سیستم گوارش شما حمل شده و باعث می شه تا چیزها در دستگاه گوارش شما به سرعت حرکت کنن. اینجوری گوارشتان روان هستش.

اسیدهای چرب امگا-۳

این چربی، جزو چربی های خوب بوده و بسیار هم واسه قلب خوبه. این اسیدهای لازم واسه بدن، قابل تولید واسه بدن نیس و فقط از راه مواد غذایی واسه بدن تامین می شه.

خواص تخم کتون

فایده های درمانی و پر فایده ی مصرف تخم کتون، هنوز بطور کامل شناخته نشده، حتی خیلی از فوایدی که الان درباره ی تخم کتون ادعا می شه، بدون اعتبار علمیه. با اینحال تحقیقات جدید، نشون میدن که تخم کتون می تونه اون خوراکی اعجاب انگیزی که خیلی ها ادعا می کنن باشه.

خواص تخم کتون واسه سلامتی از این قراره:

تخم کتون و حفاظت در برابر سرطان:

مصرف تخم کتون، ممکنه از شما در برابر سرطان سینه، پروستات و روده مواظبت کنه. تصور می شه که تخم کتون، بخاطر اینکه شامل امگا-۳ه، مانع چسبیدن سلول های بدخیم به دیگر سلول ها شده، و اینجوری از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کنه.

هم اینکه، لیگنان هم خاصیت ضد رگ زایی داشته و از رشد تومورها بواسطه ی تشکیل عروق خونی، جلوگیری می کنه. یه تحقیق آمریکایی که در سی و چهارمین نشست سالیانه ی انجمن سرطانشناسی بالینی آمریکا طرح گردید، روشن کرد که مصرف تخم کتون می تونه از رشد تومور سرطان پروستات جلوگیری کنه.

دکتر وندی دیمارک وانفرید، سرپرست این تحقیق می گوید که تیم ما، از اینکه تخم کتون تاثیری محافظتی بر سرطان پروستات گذاشت، حیرت زده شد.

تخم کتون و کاهش کلسترول

محققان مرکز تحقیقات سلامت و تغذیه ی دانشگاه ایالتی آیووا، به این نتیجه رسیدن که سطح کلسترول در میان مردمانی که در برنامه ی غذایی شون تخم کتون هست، پایین تره. سوزان هندریچ، سرپرست این تحقیق، می گوید: مردمانی که نمی تونن چیزی مثل Lipitor مصرف کنن، تخم کتون می تونه یه تیکه از فواید کاهش کلسترول اینجور داروهایی رو براتون تامین کنه.

تخم کتون و پیشگیری از گر گرفتگی

تحقیقی که در مجله ی انجمن انکولوژی به چاپ رسیده، نشون می دهد که مصرف یه برنامه ی غذایی شامل تخم کتون، می تونه احتمال دچار شدن به گر گرفتگی در دوران یائسگی زنان رو کم کنه.

دکتر پرودی نتیجه گیری می کنه که: نه فقط بنظر می رسد که تخم کتون در کاهش احتمال دچار شدن به گر گرفتگی خوبه، بلکه فوایدی واسه روان مصرف کننده هم داره.

تخم کتون و بهبود سطح قند خون

براساس تحقیقات منتشر شده در مجله ی Nutrition Research، دلایل بسیاری نشون داده که مصرف تخم کتون به شکل روزانه، قند خون رو در مردان و زنان چاقی که پیش دیابت دارن، تحتِ کنترل در میاره.

تخم کتون و حفاظت در برابر اشعه ها

محققان دانشکده ی پزشکی پرلمن دانشگاه پنسیلوانیا، نشون داده ان که حفظ یه برنامه ی غذایی شامل تخم کتون، می تونه از پوست شما هم در برابر اشعه ها مواظبت کنه.

این محققان به این نتیجه رسیده ان که تخم کتون از اونجایی که آنتی اکسیدانی قویه، و خواص ضد التهابی شناخته شده ای هم داره می تونه بخوبی در برابر اشعه ها از بدن شما حفاظت کنه.

مشکلات تخم کتون

با وجود اینکه تحقیقات در مورد مصرف تخم کتون در دوران بارداری، کمیابه، خانوم های باردار همیشه باید طرف احتیاط رو رعایت کنن، و از اونجایی که تخم کتون خواص شبه استروژنی داره، از مصرف اون دوری کنن.

علاوه بر این به باور مرکز پزشکی دانشگاه مریلند آدمایی که به انسداد روده گرفتار هستن هم باید از تخم کتون دوری کنن، چون که پر از فیبره.

مشکلات جانبی مصرف تخم کتون:

  • نفخ
  • درد معده
  • حالت تهوع
  • یبوست
  • اسهال

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

خبرهای داغ روز مجله سلامت گیاهان دارویی

برچسب ها :

ناموجود