دسته بندی: آموزشی
تخم ۱۲ هزار ساله در چمدان مسافر ایتالیایی!+عکس

یه مرد ایتالیایی که تلاش داشت یه تخم پرنده واسه قبل تاریخی رو در چمدانش از کشور خارج و به آمریکا ببره، از راه نیروهای پلیس دستگیر شد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، نیروهای پلیس موجود در فرودگاه «برگامو»ی ایتالیا تخمی به قدمت ۱۲ هزار سال که ارزشی بیشتر از ۹۰ هزار یورو داره رو در چمدون مسافری که قصد سفر به لس آنجلس داشت، پیدا کردن.

تصور می شه این تخم که ۵۰ سانتی متر قد و ۷۵ سانتی متر قطر داره، به موجودی قبل تاریخی به نام «فیل پرنده» یا «Aepyornis Maximus» تعلق داره. این حیوان که مثل شترمرغ استرالیاییه، نیم تن وزن داشته و ۱۲ هزار سال پیش در منطقه ماداگاسکار زندگی می کرده.

تخم 12 هزار ساله در چمدون مسافر ایتالیایی!

فرد دستگیرشده مدعیه همسرش اهل جزیره ماداگاسکاره و این تخم به عنوان هدیه عروسی به اونا داده شده و ارزش اون کمتر از ۵۰۰ یوروه.

ایشون در این باره گفت: هرکسی می تونه اینجور تخمی رو در ماداگاسکار با پرداخت تنها چند یورو بخره. همسر من از اینا جمع می کنه. خونواده اش چند تا از این تخما دارن.

به گزارش حریت دیلی نیوز، ممکنه این مرد به جرم تلاش واسه خارج کردن اثری با ارزش فرهنگی از کشور، به زندان و پرداخت جریمه ای ۵۰۰۰ یورویی محکوم شه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

ایسنا

برچسب ها :

ناموجود