دسته بندی: آموزشی
ترازوها وزن واقعی ما را نشان نمی دهند !

حتما” تا بحال براتون پیش اومده که به روی ترازو برید و با کمال تعجب فهمیده باشین که در عرض چند ساعت وزنتون یه یا دو پوند کم و یا زیاد شده ، معمولا” وقتی ترازو وزنتون رو کمتر از چیزی که توقع داشتین نشون میده لبخند می زنید و وقتی بیشتر نشون میده ، کفشهای سنگین و یا ناهار مفصلی که خوردید رو سرزنش می کنین.

دست کم ۵ عامل هست که می تونه باعث شه ترازو وزن واقعی شما رو نشون نده.

لباسهایی که می پوشید: بطور میانگین لباسهای شما حدود ۲ پوند به وزن شما اضافه می کنن. ” لباسهای تابستون سبکتر هستن و جینا و ژاکتهای زمستونی سنگین تر هستن و ممکنه بیشتر از ۲ پوند به وزن شما اضافه کنن.

ورزش و فعالیت شدید: وقتی با شدت ورزش می کنین ، بدن شما انرژیهای گیلوکوژن و یا کربوهیدارتها که آب رو در خود نگه می دارن رو می سوزونه . بنا براین اگه بدون این دست اون دست کردن بعد از ورزش و یا فعالیت شدید خودتون رو وزن کنین ممکنه وزنتون حدود ۵ پوند کم شده باشه اما از این کاهش وزن زیاد خوشحال نشید چون این کاهش وزن واقعی نیس و در واقع وزن آبیه که از دست دادین و بدون این دست اون دست کردن بعد از اینکه آب کافی به بدنتون برسونین برمیگرده.

خوردن مقدار زیادی سالاد و یا سوپ سبزیجات : خوردن مواد غذایی پر از فیبر مثل سبزیجات می تونه عدد ترازو رو موقتا” بالا ببره اما اصلا” نگران نباشین چون فیبر بوسیله بدن جذب و یا هضم نمی شه . فیبرها در واقع مواد غیر مغذی تلقی می شن که به غذاهای دیگه کمک می کنن که در بدن حرکت کنن و با کشاندن و جهت دادن آب به سمت روده های کوچیک و بزرگ به هضم غذاها کمک می کنن. پس وقتی فیبرها کار خودشون رو انجام دادن و دفع شدن دوباره خود رو وزن کنین.”

یبوست: اگه دچار یبوست شید وزن شما موقتا” زیاد می شه. پیشنهاد می شه موقع یبوست مقدار زیادی مواد غذایی فیبر دار مثل میوه ، سبزیجات ، غلات سبوسدار ، حبوبات و مقادیر زیادی آب استفاده کنین و در کنار اون ورزش کنین تا مواد غذایی در بدنتون حرکت کنن و دفع شن.

دمای هوا هم ممکنه روی شما تاثیر بزاره:اگه دچار سرما خوردگی و یا آنفلونزا شده باشین ” نمی تونین مثل همیشه غذا بخورین و همین موضوع باعث می شه متابولیسم یا همون سوخت و ساز بدنتون کم بشه و یه یا دو پوند به وزنتون اضافه بشه. از طرف دیگه اگه دچار گرمازدگی شید و بخاطر مشکلات معده و روده نتونین مواد غذایی رو بدنتون نگه دارین ممکنه تماشاگر چند پوند کاهش وزن فوری باشین اما در هیچ کدوم از این موارد کاهش و یا اضافه وزن شما واقعی نیس و به محض اینکه سلامت خود رو به طور کامل” بدست بیارین وزنتون به حالت اولیه خود برمیگرده.

پرتال آفتاب

برچسب ها :

ناموجود