دسته بندی: آموزشی
تراشه‌ای برای تغییر طعم خوراکی‌ها+عکس

خوبی از مهمترین دلایلی که آدما واسه نخوردن غذای سالم میارن، طعم نه خیلی مورد پسند اون هستش. به نظر خیلی از مردم خوردن هر روزه سبد سبزیجات یا سالاد میوه می تونه کسل کننده باشه و طعم دلخواهی نداره.

محققان واسه نابود کردن این مشکل دستگاهی جدید رو طراحی کردن که می تونه به آدم قدرت تخیلی یه مزه رو بده. با این تراشه که روی سر وصل می شه شما می تونین غذاهای سالم و پرفایده رو با طعمای دلخواه خود بخورین.

«Set To Mimic» تراشه کوچکیه که به مغز شما فرمون میده تا طعم غذا رو اون طور که شما دوست دارین فهمیده باشه. مثلا ممکنه شما در حال خوردن بادمجان باشین اما می تونین به اون طعم قرمه سبزی خوشمزه رو بدین.

Set To Mimic

«سورینا راشتنو» طراح این وسیله س که در حال خوردن یه شربت تلخ این ایده به ذهنش رسیده. اون میگه با این دستگاه همه می تونن غذاهای مقوی اما بدمزه رو با خیال راحت و بی مشکل بخورند.

به گفته سازنده این دستگاه، یکی از بهترین موارد به کار گیری اون وقتیه که شما در رژیم سخت غذایی باشین و امکان خوردن غذاهای خوشمزه و چرب رو نداشته باشین. در این زمان می تونین سبزیجات رو به طعم پیتزا تبدیل کنین.

این دستگاه از سه بخش تراشه، که روی سر قرار میگیره، یه بشقاب و یه لیوان مخصوص که به صورت وایرلس با تراشه در رابطه هستن. شما طعم مورد نظر رو روی بشقاب یا لیوان تنظیم می کنین و تراشه اون رو به مغز شما می فرستد.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران

برچسب ها :

ناموجود