دسته بندی: آموزشی
تربیت فرزند پسر و ۸ چیزی که باید به او یاد دهید

آموزش پسرها

فرقی نمی کنه مادر یه پسر کم سن و سال باشین یا پدرش، چیزای زیادی وجود دارن که باید در مورد دنیا به اون یاد بدین قبل از این که به بزرگسالی برسه.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack ؛ خیالات پیش پنداشت زیادی وجود دارن که باعث می شن اهمیت آموزش آگاهانه و فعالانه درمورد زندگی به پسرانمان، کم ارزش جلوه کنه، و بیشتر با این فرضیه همراه س که اونا در آخر خودشون یاد می گیرن. وقتی پسرانمان هنوز کم سن هستن باید این چیزها رو یاد بگیرن:

  1. تعریف درست مرد بودن

تموم پسرها، بزرگ می شن اما فقط بعضی هاشون تبدیل به یه مرد می شن. مردها، خونواده و دوستان شون رو به خوشی خودشون بهتر می دونن و همیشه به چیزی که به اون باور دارن وفادار خواهند موند. مردها بزرگواری و صداقت دارن و همیشه با بهترین قصد خود، رفتار می کنن.

اونا شاید ظاهری خشن داشته باشن اما در درون شون، فردی با توجه و مسئول و ازخود گذشته هستن که می تونن واسه آسایش و شادی عزیزانشون هرکاری بکنن.

  1. تعریف درست آدم بودن

بی توجه به جنسیت، تموم افراد، آدم هستن و سزاوارند که مانند آدم هم با اونا رفتار شه. پسرها باید یاد بگیرن که به تموم موجودات زنده روی زمین و به خود زمین احترام بذارن. اونا باید جایگاهشان رو در جامعه جهانی و هم اینکه در اکوسیستم بدونن و بفهمن. وقتی بفهمن که دنیا به دور محور اونا نمی چرخد، اهمیت اعمال و رفتارشون رو درک می کنن.

  1. لازم نیس مرد بودن تون رو با خشونت اثبات کنین

پسرها شک نداشته باشین باید یاد بگیرن که خودشون رو نشون بدن و نسبت به اونایی که براشون مهم هستن باغیرت و محکم باشن، اما معنیش این نیس که باید واسه دفاع از شرافت خانوادگیشان، دست به یقه شن.

“مردونه” ترین کاری که یه مرد می تونه انجام بده، دور کردن یه زورگو یا یه ظالمه بدون این که مجبور به گلاویز شدن بشوید. یه مرد با نشون دادن این که می تونه فقط با کلماتش برنده باشه، ارزش واقعی اش رو ثابت می کنه.

  1. حساس بودن خوبه و مشکلی نداره

در جامعه ما این عقیده مسخره هست که مرد گریه نمی کنه. همه گریه می کنن. فرق در اینه که همه افراد، جنبه حساس و عاطفی‎شون رو به دنیا نشون نمی بدن. مردان واقعی باید این تصور رو داشته باشن که به خودشون اجازه بدن هرچند وقت یه بار ناراحت و اندهگین شن و نسبت به این حالت احساس راحتی کنن.

سرکوب کردن مشکلات شون تنها منتهی به مسائلی بزرگ تر در آینده می شه.

  1. احساس عصبانیت کردن اشکالی نداره

ناراحت بودن نه فقط بد نیس بلکه عصبانی بودن هم خوبه. با این حال، همون طور که گفته شد، غلطه که بواسطه خشم و عصبانیت، جوری رفتار کنین که به بقیه آسیب برسونین( حتی اگه لایقش باشن!).

چیزی که پسرها باید یاد بگیرن اینه که خشم، یه احساس ثانویه س، یعنی یه احساس دیگه مانند حسادت، ناامیدی، یا پریشونی ریشه اصلی این خشم بوده. وقتی پسرای کم سن وسال بتونن منبع اصلی خشم شون رو شناسایی کنن، بهتر می تونیم به روش ای موثر مدیریتش کنن.

  1. چیزی به نام گرایش “دخترانه” و ” پسرانه” وجود نداره

صورتی، رنگ دخترها نیس. هاکی، یه ورزش پسرانه نیس. شرکت در بازی، چیزی از مرد بودن کم نمی کنه. و رئیس تیم محله بودن، از شما در مدرسه یه مرد آلفا نمی سازه. پسرها باید یاد بگیرن که هرکسی آزاده علاقه مندی های خودشو دنبال کنه بدون این که بوسیله بقیه مورد زورگویی یا خشونت قرار بگیره.

علاقه مندی های آدم، بخش بزرگی از زندگی اونه، اما تعریف صددرصدی از اون ارائه نمی دهد.

  1. ” نه ” یعنی نه

این موضوع خیلی جاها کرد پیدا می کنه. وقتی بچه ها کوچیک هستن، ممکنه وسوسه شن کارایی رو که می دانند غلطه بکنن. به پسرای تون یاد بدید کسی نباشن که همیشه دوستان شون رو تشویق به انجام کارایی می کنه که می تونه موجب آسیب یا دردسرشان شه.

البته با بزرگ تر شدن پسرتون، اون باید بدونه که هیچوقت غلطه کسی رو بدون اجازه خودشون لمس کنه، چه دختر و چه پسر. و حتی اگه اون شخص در اول موافق هر حرکت انجام شده بود، و وقتی عزمشو جزم کرد نه بگه، جوابش همون نه باقی می موند.

  1. ضعیف بودن اشکالی نداره

این تا حدود زیادی به قبول کردن این موضوع بستگی داره که حساس بودن اشکالی نداره، اما کمی از این مسئله فراتره. به پسرتون یاد بدین اشکالی نداره که خطر کنه حتی اگه منتهی به شکست شه. پسرها نباید از پیروی از احساسات واشتیاق های شون بترسند و نگران عکس العمل بقیه باشن.

به اونا اهمیت بیرون اومدن از قلمرو آرامش شون رو نشون بدید. فقط دراین صورت می تونن شکوفا شده و تبدیل به مردی شن که هنگام برداشتن اولین قدم شون تصورش رو داشتین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی تربیت بچه موفقیت

برچسب ها :

ناموجود