دسته بندی: آموزشی
ترتیب صحیح آرایش صورت چگونه است؟

ترتیب آرایش صورت makeup-application

تقریبا واسه انجام هر کاری در زندگی، یه ترتیب طبیعی هست. مثلا موهاتو بشور، آب بکش، دوباره بشور. یا عاشق شو، ازدواج کن، بچه دار شو. یا مدرسه برو، بعد دانشگاه و بعد کار (البته اگه خوش شانس باشی!). اما با اینحال، انجام بعضی کارا مثل آرایش یه صورت تر و تازه، کمی پیچیده تره.

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ اول چیکار می کنین؟ می زنید یا اینکه روی چشماتون تمرکز می کنین؟ چه وقتی به سراغ رژ گونه می رید؟ می تونین بعد از اینکه ریمل زدید از خط چشم استفاده کنین؟

ما با کریستینا بارتلوچی، مدیر خلاق برند آرایشی NYX و بنیانگذار DuWop، در این رابطه صحبتی داشته ایم. کریستینا فرمول خودش واسه آرایش کامل صورتی عالی رو با ما در میان گذاشته.

شک نداشته باشین شاید همه احتیاجی به انجام تموم این مراحل نداشته باشن، اما حتی اگه پودر یا گونه هاتون رو نایده بگیرین، این ترتیب، هنوزم روش خوبی واسه پیرویه.

۱. پرایمر یا مرطوب کننده

بارتلوچی میگه: یکی رو انتخاب کنین، نه هر دو. مرطوب کننده هر چقدر هم که روشن باشه، بهرحال در کارکرد پرایمر خلل بوجود میاره. هم اینکه همیشه یادتون باشه که همیشه ضد آفتاب هم استفاده کنین، همیشه! ضد آفتاب می تونه درون پرایمر، مرطوب کننده و یا فونداسیون شمام وجود داشته باشه و احتیاجی به به کار گیری یه ضد آفتاب جدا نیس.

۲. فونداسیون

بارتلوچی میگه: من باور ندارم که اول باید به سراغ چشما رفت تا از ریزش اش جلوگیری شه. وقتی که از سایه چشم استفاده می کنین ریزشی اتفاق نمیفته. اگه اجناس آرایشی مستقیما روی پوست تمیز بشینن، پاک کردنشون سخت تر می شه.

پس بهتره با فونداسیون بوم نقاشی مون رو آماده کنیم و بعد روی بوممان تلاش و خطا کنیم و آرایشمان رو تکمیل کنیم.

۳. کانسیلر

بارتلوچی میگه: اینجا مرحله ایست که با چشم منتقدانه به صورتتون نگاه می کنین و در به کار گیری کانسیلر کم نمی ذارین! اما ایشون پیشنهاد می کنه که تنها روی نقاط مشکی و جوشا رو بپوشونین.

اون ادامه میده که: واسه به کار گیری کانسیلر باید تا اتمام پوش,ندن صورتتون با فونداسیون صبر کنین، فونداسیون قسمت بزرگی از کار رو براتون انجام میده.

مراحل آرایش

۴. پودر

مقدار خیلی کمی پودر روشن کننده به صورتتون بزنین. این کار کمک می کنه تا اگه سایه چشمتون ریخت، پاک کردنش راحت تر باشه. هم اینکه زمان لازم واسه انجام باقی آرایشتان رو واسه شما جفت و جور میسازه.

۵. چشما یا لبا

بارتلوچی میگه من معمولا دوست دارم هم چشما و هم لب ام رو آرایش کنم. پس از اینکه کار صورتم تموم شد، معمولا اول به سراغ چشم ام میرم، اما بعضی مواقع هم، اول لب ام رو آرایش می کنم تا کمی وقت واسه فکر کردن به این داشته باشم که می خوام با چشم ام چه کنم.

واسه چشما: سایه چشم، خط چشم، و بعد ریمل. این ترتیبیه که بارتلوچی واسه آرایش چشم پیروی می کنه. اما اون پیشنهاد می کنه که همیشه برگردین و لایه های قبلی آرایشتان رو تکمیل کنین. کمی دیگه در امتداد خط مژه خط چشم بکشین، کمی بیشتر سایه چشم براق در وسط پلکتون بزنین و چیزای دیگه ای به جز اینا.

واسه لبا: نرم کننده لب، خط لب، رژ لب، و بعد برق لب. بارتلوچی پیشنهاد می کنه قبل اینکه رژ لب بزنین، روی تموم لبتان رو با خط لب بکشین و با نوک انگشتتون اونو ماساژ بدین. و البته فقط اگه می خواین، برق لب بزنین.

۶. گونه ها

من به دو دلیل، در آخرین مرحله به سراغ گونه ها میرم. اول اینکه چشمون و لبا رو بهم پیوند میده. دو اینکه اگه از پودر استفاده کرده باشین، پس از آرایش چشمتون می تونین اونو به سمت پلکتون وسعت بدین تا گونه هاتون بیشتر جلوه کنه.

بهترین محافظ اشعه UV در رژیم غذایی چیه؟

راهنمای انتخاب برس مناسب موی شما

سرخاب سفیداب

برچسب ها :

ناموجود