دسته بندی: آموزشی
ترسناک‌ترین انگل‌های دنیا +عکس

از اونجایی که انگلا گونه های متفاوتی دارن خیلی راحت در نقاط جور واجور دنیا قابل کشف هستن و هر کدوم ویژگیای خاصی دارن که باعث منحصر به فرد شدنشون می شه. بعضی انگلا باحال و دارای ویژگیای عجیبی هستن اما در میان اونا تعدادی هم وجود دارن که به عنوان انگلای ترسناک شناخته می شن چون ظاهر یا ویژگی وحشتناکی دارن.

انگل زبون خوار

انگل زبون خوار

این انگل بیشتر در رودخانه ها دیده شده و کلی اثرات خود رو روی ماهیا میذاره. این انگل از طرف آب شش ها وارد بدن ماهی شده و خودشو به دهن اون میرسونه، بعد در انتهای زبون نشسته و زبون ماهی رو می خوره. این کار باعث می شه تا پس از یه مدت این انگل به زبون ماهی تبدیل شده و تموم غذاهای ماهی رو خودش می خوره. این انگل روی بدن آدم تاثیری نداره و نمی تونه مشکلی واسه اون بسازه.

لوآ لوآ

 لوآ لوآ

یکی از وحشتناک ترین انگلا رو در آفریقا و هند میشه پیدا کرد. این انگل به خاطر نیش نوع خاصی از پشه آلوده به وجود میاد و چند سال واسه رشد در زیر پوست آدم زندگی می کنه. پس از چند سال شروع به حرکت کرده و دردهای مفصلی رو به وجود می آورد تا اینکه به چشم برسه و شروع به خوردن اون کنه. این انگل به “کرم چشم” هم مشهوره از این رو باید خیلی سریع از چشم خارج شه چون که باعث نابینایی و حتی مرگ می شه.

انگل گینه

انگل گینه

این انگل که محل رشدش در پای آدماس از راه آب آلوده وارد بدن میزبان شده و در اونجا تخم ریزی کرده و زندگی می کنه. این انگل پس از یه سال از ورودش به بدن خودنمایی کرده و شروع به خوردن پا می کنه طوری که درزمان ۷۲ ساعت اولیه دردی شدید و فلج کننده به سراغ میزبان میاد. در این زمان یان کرم همه چیز رو آلوده می کنه. معمولا آدمایی که این کرم رو از مریض جدا می کنن خودشون به اون گرفتار هستن چون که با دست زدن به اون خیلی سریع روی دست دکتر تخم ریزی می کنن. این انگل به عنوان یکی از قدیمی ترین انگلای بدن آدم شناخته می شه چون داستانایی در مورد اون از دو قرن قبل از میلاد مسیح بوده.

انگل فلیریال

انگل فلیریال

 

یکی از وحشتناک ترین و البته کشنده ترین انگلای دنیا “فلیریال” است. این انگل می تونه خیلی راحت و معمولا از راه پشه و حیواناتی که از خون استفاده می کنن وارد بدن آدم شده و اولین نشونه از حضورش به وجود اومدن دردهای غیر قابل تحمل در نقاط خاصی از بدنه. این انگل دلیل اصلی به وجود اومدن مریضی “فیلی” است. این مریضی باعث می شه تا یکی از اعضای بدن مانند پا شروع به رشد کرده و متوقف نشه هم اینکه این عضو گوشت و چربی اضافی می آورد. تا حالا کمپینایی واسه مقابله با این انگل به وجود آمده که یکی از اونا تونسته جون ۶ میلیون نفر رو در دنیا از شر این انگل نجات دهد. اونا می خوان تا سال ۲۰۲۰ این انگل رو به طور کامل ریشه کن کنن.

انگل گیاهی

انگل گیاهی

در حالی که همیشه از گیاهان به عنوان بهترین موجودات زمین یاد می کنیم بازم گونه هایی در میان اونا هست که کمی عجیب و البته نابودگرهستند. “دادر” یه نوع انگل گیاهیه که هر درختی رو می تونه نابود کنه و اگه جلوی اون گرفته نشه حتی می تونه جنگلی رو نابود کنه. این گیاه خیلی راحت در کنار هر محیط سبزی شروع به رشد کرده و به آرومی همه محیط سبز رو در بر میگیره. نکته مهم در مورد اون اینجاس که این انگل خیلی راحت به هرجایی حرکت می کنه و وسیله سفرش باده.

ترسناک ترین تاب دنیا + عکس

ترسناک ترین گریمای دنیا

بازنشر باشگاه خبرنگاران ترسناک

برچسب ها :

ناموجود