دسته بندی: آموزشی
ترسناک‌ترین قاتلان ناشناخته دریا +عکس

در میان حیوانات همیشه هستن گونه هایی که به شکارچی و قاتل معروف شدن. این گونه ها به هم نوعان خود رحم نمی کنه چه برسه به اینکه آدما رو دوست داشته باشن.

دریا پر از ماهیای مختلفیه که هر کدوم با ویژگیای خاص خود دنیایی از حیرت زدگی هستن اما دریا قاتلانی داره که حتی به هم نوعان خودشون هم رحم نمی کنن چه برسه که آدم وارد محیط زندگی شون شه. کوسه و نهنگ قاتل و … قاتلان نام آشنای دریا هستنداین بار به سراغ دیگه ماهیای مرگبار میریم:

Pacu

قاتلان دریا,Pacu

یکی از ماهیای بسیار عجیبی که این روزا در بعضی رودخانه های سراسر دنیا دیده می شه “Pacu” اسمشه. این ماهی عجیب از آمازون سر بیرون آورده و حالا در آمریکای شنالی و در بعضی از رودخانه های آسیا هم دیده شده. نکته خیلی مهم در مورد این قاتل دریا دندونای اون هستش که به طور کامل مشابه با انسانه اما چند ردیفی بودن این دندانا باعث افزایش قدرت و البته کشندگی شده. این مایه با قد کوتاه و تقریبا ۸۰ سانتی متری اش این روزا به یکی از درندگان اقیانوس تبدیل شده چون کمتر کسی می تونه از دست اون فرار کنه.

Giant Sawfish

قاتلان دریا,Giant Sawfish

شاید مرگ در آبا رو با خورده شدن بوسیله یه کوسه یا نیش مار آبی تجسم کرده باشین اما یکی از متفاوت ترین قاتلای دریا “Giant Sawfish” یا اره ماهی بزرگ اسمشه که بیشتر در اعماق اقیانوس زندگی می کنه اما اگه کسی اون رو اذیت کنه حتما پس از چند دقیقه به مانند سوسیس از وسط دونیم می شه. طول ۷ متری این اره ماهی و البته بخش اره به تنهایی ۳ متره که دیگه کمتر کسی توانایی فرار از دست اون رو داره. این ماهی بزرگ دیدی بسیار ضعیف داره اما حس بویایی اون باورکردنی نیس.

Surgeonfish

قاتلان دریا,Surgeonfish

بیشتر از ۱۰۰ نوع از این ماهیا در اقیانوس زندگی می کنن و همیشه اولین درسی که به غواصان داده می شه دوری از اون هستش. این ماهی که تنها ۴ سانتی متری که بعضی گونه های اون به عنوان ماهیای تزئینی استفاده می شه قاتلی بی رحمه. در قسمت دم و دهن این ماهی تیغایی هست که به یه تماس کوچیک هر انسانی رو نابود می کنه. این ماهی حتی بعضی مواقع کوسهای بزرگ رانیز از پای در می آورد.

Snakehead

قاتلان دریا,Snakehead

یه ماهی از دل آبای گرم اقیانوسا که هرساله آدمای زیادی رو به دنیای باقی راهی می کنه. این ماهی که نزدیک به ۵۰ سانتی متر طول داره با دندونای بسیار تیز و سمی فلج کننده مسلح شده پس با هر ضربه ای که به آدم وارد کنه اون رو اول زخمی بعد فلج می کنه و این رفتار نتیجه ای جز غرق شدن به دنبال نداره. در خیلی از موارد دیده شده که بعضی از بچه ها به طور کامل بوسیله این ماهی خورده شدن.

Goliath Grouper

قاتلان دریا,Goliath Grouper

یکی از ماهیایی که چهره ای به مانند قاتلان واقعی داره در اعماق اقیانوسا زندگی می کنه. ” Goliath Grouper” با وزن ۵۰۰ کیلوگرمی و طولی بیشتر از ۴ متر میتونه با یه بار باز کردن دهنش یه آدم رو به طور کامل قورت دهد. تا حالا غواصان زیادی بودن که قبل اینکه متوجه حضور این ماهی شن طمعه اون گشته و جانشون رو از دست دادن. این ماهی یکی از تک و توک موجوداتیه که می تونه آدم رو تو یه حرکت به طور کامل قورت دهد.

Atlantic Goosefish

قاتلان دریا,Atlantic Goosefish

یکی دیگه از قاتلان بی رحم دریا که در اقیانوس اطلس زندگی می کنه با نام ” Atlantic Goosefish” شناخته میشه. این ماهی ۲ متر طول داره و با در نظر گرفتن رنگ بدنش میتونه در خیلی از نقاط خاص دریا مانند لا به لای سنگ و مرجانا مخفی شه. حمله های این ماهی ناگهانیه پس هر لحظه ممکنه یه ماهی رو به طور کامل ببلعد. نزدیک به ۹۰ درصد از بدن این ماهی از شکم تشکیل شده پس می تونه با چند حرکت ساده یه آدم رو بخوره.

Payara

قاتلان دریا,Payara

بعضی ماهیا هستن که از نظر ظاهر بسیار شباهت به قاتلان دارن پس نمیشه از کنار اونا خیلی راحت عبور کرد. ” Payara” یکی از این ماهی هاییه که بدون دودلی قاتل بی رحم آمریکای جنوبی و به خصوص جنگلای آمازونه. دندونای تیز این ماهی می تونه پوست و استخون هر آدم یا ماهی بزرگی رو نابود کنه پس بهتره به هر نحوی از اون دوری کرد. این ماهیا از برادران پیراناهای قاتلی هستن که همون رودخانه زندگی می کنن.

ترسناک ترین انگل های دنیا +عکس

ترسناک ترین تاب دنیا + عکس

بازنشر باشگاه خبرنگاران ترسناک دریا

برچسب ها :

ناموجود