دسته بندی: آموزشی
ترسناک ترین کویر دنیا در ایران؛ محل زندگی جن و شیطان!! / عکس

تا حالا چیزی از کویر ترسناکی که مردم محلی ادعا می کنن محل زندگی ارواح و اجنه س و هر انسانی از اونجا عبور کنه گرفتار ارواح شده و زنده نمی مونه شنیدین؟ شاید این باور قدیمیا به خاطر این باشه که در گذشته آدمایی بدون در نظر گرفتن شرایط سخت سفر به این کویر راهی اون شدن و هیچوقت بازنگشته ان.
کویر« ریگ جن» از صعب العبورترین نواحی دنیا، منطقه کویری و پر از تپه های شنی و باتلاقای نمکیه. مردم محلی فکر می کنند این سرزمین نفرین شده. در قدیم کاروانا و مسافران هیچوقت از این کویر عبور نمی کردن. الان در این منطقه هیچ علایمی از زندگی دیده نمی شه.

کویر «ریگ جن» در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق منطقه حفاظت شده کویر، شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته و وسعتی برابر با ۳۸۰۰ کیلومتر مربع داره. هیچ گونه چشمه یا چاه آبی در این منطقه وجود نداره. در بیشتر نقشه ها نامی از این منطقه نبرده شده.فقط دو کویر شناس اروپایی در گذشته در سفرنامهای خود به وجود اینجور کویری در ایران اشاره ای کردن.

قدیمیا به فکر بودن، این سرزمین نفرین شده و پایگاه شیطانا و ارواح پلیده. مردمی که در دور و بر این کویر زندگی می کنن بر همین باور هستن.این مردم محلی می گن هر کسی که وارد این سرزمین شده زنده نمونده و پنهون شده.بعضیا می گن شاید این افراد درون باتلاقای نمکی گرفتار شده یا از تشنگی تلف شدن.
” اسون هیدن ” کویرنورد معروف در سفر خود در سال ۱۹۰۰ به ایران از سفر به این ناحیه دوری کرد.” آلفرنس گابریل ” تونست در سال ۱۹۳۰ از عرض اون عبور کنه. علی پارسا، فارغ التحصیل علوم رایانه از دانشگاه صنعتی شریف همراه با گروهش تونست از طول این کویر چند بار عبور کنه.
این منطقه بدون هرگونه پوشش گیاهی و جانوریه و تا حالا گزارشی درباره حیوانات احتمالی که امکان زندگی شون در این منطقه هست ارائه نشده.

ریگ جن رو مثلث برمودای ایران هم می گن. شنزارهای گسترده این منطقه و باتلاقای این منطقه هر انسانی رو به وحشت میندازن. اگه کسی به این منطقه سفر کنه گرفتار گل و لجنای بیابان شده و به کسائی می رسه که در این بیابان پنهون شده یا جون خود رو از دست دادن.

با وجود اینکه محققان و کویرنوردانی تونسته ان از این منطقه عبور کنن، اما هنوزم مردم محلی فکر می کنند این سرزمین نفرین شده و هر کسی پا به این سرزمین بزاره گرفتار شیاطین و ارواح می شه و دیگه هیچوقت از اون باز نمی شه.

خبرگزاری برنا ریگ جن

برچسب ها :

ناموجود