دسته بندی: آموزشی
ترفندهای آرایش صورت مخصوص دختران

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ اینا تجربیات آزمایش شده خانوما هستن که اونا رو با ما درمیون گذاشته ان، شمام این روشای آسون و ارزون رو امتحان کنین و تجربیاتتون رو با ما در میان بذارین و اگه ترفند خاصی بلدین به ما هم بگید!

ترفند شماره ۱:

شستن صورت با جوش شیرین: با به کار گیری جوش شیرین یک تا دوبار در هفته، سلول های مرده رو از سطح پوست خود بزدائید. از حدود ۲۰ سال پیش که یکی از نزدیکانم راز پوست فوق العاده اش رو برام رو کرد، شستن صورتم با جوش شیرین رو در برنامه هفتگی خود گذاشته ام.

نصف قاشق سوپ خوری جوش شیرین رو با کمی آب مخلوط می کنم تا به صورت خمیری شکل بدل شه و اون رو روی صورت و گردنم ماساژ می دهم. با این روش، در دراز مدت پوستم بسیار لطیف و تروتازه شده و عالی به نظر می رسد. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین هزینه یه بسته جوش شیرین بسیار ارزون و کم است.

ترفند شماره ۲:

اگرچند بار در هفته، چند قطره روغن زیتون رو به کرم مرطوب کننده خود بیافزائید پوستی سالم و براق براتون به ارمغان میاره. این نکته رو از مقاله ای که اندر فواید روغن زیتون نوشته شده بود، آموختم. من از اون دسته آدمایی هستم که خیلی به آرایش علاقه ای ندارم، به خاطر همین زیبایی چهره ام رو با آب رسانی درست تامین می کنم. با اینکه حالا چهل و چند سال دارم، اما هیچکی باورش نمی شه.

ترفند شماره ۳:

از اونجایی که هوله های معمولی موجب سوزش و سایش پوست های حساس می شن، مادرم به من یاد داده که صورتم رو با هوله بچه که نرم و لطیفه و دارای قدرت جذب بالا، خشک کنم.

ترفند شماره ۴:

سالها پیش وقتی که دوش می گرفتم، فهمیدم که کرم مخصوص تمیز کردن موهای بدنم به اتمام رسیده، به جای اون از نرم کننده مو استفاده کردم. این راه حل دقیقه نودی پوستم رو اونقدر نرم و ابریشمی کرد که پس از اون عزممو جزم کردم همیشه از نرم کننده مو به جای اون کرم استفاده کنم. مزیت: یه قوطی کرم کمتر و حموم کمتر شلوغ می شه.

ترفند شماره ۵:

بعد از اینکه به مسئول فروش لوازم آرایش شکایت کردم که ریمل من همیشه خشک و سفت می شه، اون به من پیشنهاد کرد که درب تیوپ ریمل رو خوب ببندم و به مدت ۳ دقیقه در آب در حال جوش بذارم تا حالت کرمی مانند خود رو بازیابد. (البته نه ریملی که تاریخ مصرف اون تموم شده.) این راه حل، منو از آرایش های وحشتناک و از دست دادن مژه ام و حتی از هدر دادن پول ام واسه خرید ریمل نجات داد.

ترفند شماره ۶:

موهای من خیلی پرپشت هستن و هر گاه موهایم رو دم اسبی می کنم، شل و ول می شه تا اینکه آرایشگرم به من یاد داد که چیجوری موهایم رو دوتا یکی دم اسبی کنم. موهایم رو به دو قسمت مساوی تقسیم می کنم (بالا و پایین) قسمت پایینی موهایم رو با یه کش محکم می بندم، بعد بقیه موهایم رو روی دم اسبی اول شونِه می کنم و هر دو رو با هم با یه کش می بندم. دم اسبی زیری بیشتر سنگینی موهایم رو تحمل می کنه و به خاطر همین موهای دم اسبی شده ای که دیده می شه قشنگتر و محکم هستن.

ترفند شماره ۷:

هرچه سنم بیشتر می شه، موی ابروهایم کلفت تر و سفت تر می شن و بر خلاف جهت خواب ابروهایم رشد می کنن. روی یه برس ریمل کمی اسپری مو می پاشم و روی ابروهایم می کشم. تا وقتی که صورتم رو بشیم و در طول روز، ابروهایم پرپشت و مرتب به نظر می رسند.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش صورت آی بانو زیبایی پوست نکات آرایشی چند تا نکته مهم در آرایشگری

برچسب ها :

ناموجود