دسته بندی: آموزشی
ترفندهای جدید رستوران‌ها برای قلیان‌کشی

یه چند وقت پیش معاون اجتماعی وزارت کشور از اعمال ممنوع بودن عرضه قلیان در اماکن عمومی شامل رستوران ها، تالارها و مهمانپذیرها پس از هفته بدون دخانیات (۱۰ خرداد) خبر داد و بارها در رسانه های جور واجور موضوع ممنوع بودن عرضه قلیان به جز در قهوه هاخانه ها عنوان شد، ولی این ممنوع بودن فقط در حذف نام قلیان در فاکتوری که به مشتری ارائه می شه، انجام شده و به جای اون از اسامی دیگری استفاده می شه.

 

 

۲۶ اردیبهشت امسال مقرر شد که اعمال ممنوع بودن عرضه قلیان در رستورانها، تالارها و مهمانپذیرها پس از هفته بدون دخانیات و طی دو مرحله اجرایی شه.

بر این پایه قرار شده مرحله اول جمع آوری قلیانها از رستورانها، تالارها و مهمانپذیرها از راه اتحادیه های صنفی انجام بشه و پس از اون هم ناجا برخوردهای خود رو با واحدهای متخلف انجام بده. البته ممکنه در مراحل بعدی واسه جمع آوری قلیانها از قهوه خونه ها هم برنامه های جانشین وجود داشته باشه، اما فعلا قرار شده که قلیانها از عمومیت اماکن عمومی خارج شن.

در این شرایط بعضی رستوران ها واسه از دست ندادن مشتری دست به ترفند جدیدی زده ان. در این رستوران ها قلیان هم واسه مشتری چاق می شه، ولی در فاکتوری که به عنوان صورتحساب به مشتری داده می شه، به جای کلمه قلیان، یکی از نوشیدنی های هم قیمت با اون درج می شه. از این روش صاحبان این رستوران ها مطمئن می شن که امکان شکایت از رستوران به دلیل ارائه سرویس قلیان وجود نخواد داشت.

به نظر می رسد که دستگاه های در رابطه باید نظارت خود رو در این مورد گسترش بدن.

ایسنا ترفند رستوران قلیان

برچسب ها :

ناموجود