دسته بندی: آموزشی
ترفند جالب زائران پیاده روی کربلا / عکس

 به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، از وقتی که اولین زائر مضجع منور اباعبدالله الحسین(ع)، جابر بن عبدالله انصاری در روز اربعین از مدینه به سمت کربلا رهسپار شد تا الان ۱۳۷۳ سال می گذره. اون «جابر بن عبدالله انصاری» اولین زائر کربلای معلی در اربعین سال ۶۱ هجریه.

امام صادق(ع) درباره ثواب زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده می فرماید: کسى که با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) بره، خدا به هر قدمى که برمى‏داره یه حسنه براش نوشته و یه گناه از اون محو مى‏فرماید و یه درجه مرتبه‏اش رو بالا مى‏برد، وقتى به زیارت رفت، حق تعالى دو فرشته رو موکل اون مى‏ فرماید که چیزی که خیر از دهن اون خارج می شه رو نوشته و چیزی که شر و بده رو ننویسند و وقتى برگشت با اون وداع کرده و به وى مى‏ می گن: اى ولىّ خدا! گناهانت آمرزیده شد و تو از افراد حزب خدا و حزب رسول اون و حزب اهل بیت رسولش هستی، به خدا قسم! هیچوقت تو آتیش رو به چشم نخای دید و آتیش هم هیچوقت تورو نخواد دید و تورو طعمه خود نمیکنه.(کامل الزیارات ص۱۳۴)

سنت حسنه پیاده روی اربعین هم در سال های حضور ائمه معصومین(ع) با وجود حکومت سفاک و خونریز اموی و عباسی انجام می شد.

در بعضی از روایات تاریخی بیان شده که زیارت کربلا با پای پیاده در زمان «شیخ انصاری» (فوت شده سال ۱۲۸۱ قمری) رسم بوده، اما در برهه ای از زمان به پرتگاه فراموشی سپرده می شه که در آخر بوسیله «میرزا حسین نوری» دوباره احیا می شه.

این عالم بزرگوار اولین بار در عید قربان به پیاده روی از نجف تا کربلا دست به کار شد که ۳ روز در راه بود و حدود ۳۰ نفر از دوستان و اطرافیانش ایشون رو همراهی می کردن.

در ادامه تصویری از پیاده روی امروز زائران حسینی(ع) مشاهده می شه که زائران واسه مقابله با باران، کاورهای پلاستیکی بر تن کرده ان:

برچسب ها :

ناموجود