دسته بندی: فناوری
داستان توسعه ویندوز ۱۰ از زبان سازندگانش؛ روایتی ناگفته از قلب ردموند

از ویندوز ۱۰ انتظارات زیادی میره، خود مایکروسافت هم وعده های زیادی رو در موردش داده؛ وعده هایی که از مدتا پیش در گوشمون خونده شده بودن، تقریبا مثل همون قولایی که این شرکت در مورد ویندوز ۸ هم داده بود.

ویندوز ۸ و نسخه دهم از پلتفرم محبوب شرکت ساکن ردموند، هر دو طراحی گشته بودن تا در پلتفرمای موجود در کامپیوترای شخصی و هم اینکه موبایل، به بهترین راه ممکن جوابگو بوده و تجربه جدیدی از لمس نمایشگرهای تاچ رو بر سر انگشتان عشاق ویندوز جاری کنن. وعده هایی که در سالای دور داده شدن؛ سرابی بیش نبودن اما حالا ویندوز ۱۰ اومده تا مایکروسافت بتونه با اون، جبران اشتباهات گذشته در مورد عرضه ویندوز ۸ رو بکنه.

تلاش کنین با ذهنتون، به سه سال پیش سفر کنین؛ در اون هنگام تبلتایی مثل آیپد به نظر خطری جدی واسه ویندوز به حساب می رفتن و اهالی ردموند از جمله «استیو بالمر» و «استیو سینفسکی» تلاش کردن تا با دورخیزی بلند و با پرشی جانانه، از کاربران بخوان در دست گرفتن ماوس و کلیک کردن بر اونو به دست فراموشی سپرده و کاشیایی با طعم آینده رو لمس کرده و در آغوش کشن.

ویندوز ۸ و ویندوزفون ۸ بخشی از یه روش هدف دار بزرگ و تفکری عمیق بودن؛ افکاری که قرار بود اپلیکیشنا رو به شکلی مستقیم به رابط تاچ ویندوز وصل کنن.

چیزی که از ویندوز ۸، سهم مایکروسافت شد اما شکستی سخت بود. مشکل از جایی شروع شرد که کاربران نمی تونستن با نسخه جدید ویندوز و رابط کاربری گیج کننده اش رابطه برقرار کنن. وقتی که کاربری نباشه، پیشرفت دهنده ای هم در کار نیس. اپل اما با آیپدش اونقدرا که چند سال پیش انتظار می رفت هم موفق نشد و لپ تاپا هم هیچکدام از بین ورداشته نشدن. حقیقتش رو بخواین، هنوزم کاربران به هیچ کدوم جور از کامپیوترای شخصی که از نمایشگرهای تاچ بهره مند هستن، علاقه ای جوری پر شدت نشون نداده ان.

چندی بعد نسخه ۸.۱ از پلتفرم ویندوز وارد میدون شد تا فقط جلوی خونریزی رو بگیره اما دیگه دیر شده بود و کاربران هم نظر خود رو به روشنی به اهالی ردموند اعلام کرده بودن؛ مثل ویستا و نمونه قبلی اش، ویندوز ME، نسخه هشتم و متعلقات بعدی اونم جزء محکومانی شده بودن که کاربران فقط تلاش داشتن از روی جسد اونا پاورچین-مانند، عبور کنن.

حال تیم مدیریتی قبلی از تخت سلطنت مایکروسافت پایین کشیده شده، فرمون روای ردموند، بیل گیتس هم تاج سلطنت رو بر سر ساتیا نادلا نهاده و شاه جدید هم وزیر اعظمی به نام «تری میرسون» رو در کنار صندلی ریاست خود، نشانده س.

روئسای جدید شاید تجربه مدیریتی کمتری از نسلای قبلی خود داشته باشن اما بلندپروازترند؛ اونقدر بلندپرواز که می گن ویندوز ۱۰، آخرین و تنها ترین ویندوزیه که می تونین به سراغش برید. همونی که به عنوان یه سرویس، چه بخواین چه نخواهید، به شکل همیشگی خودشوآپدیت می کنه؛ تا ابد.

حال این سرویس ابدی که ویندوز ۱۰ اسمشه، می خواد وعده هایی که چند سال پیش داده شده بودن رو اجرایی کنه، وعده اتحاد، موندگاری و بهره وری و از همه مهم تر امنیت. در ادامه مطلب تماشاگر مصاحبه هایی با اهالی ردموند هستین. مدیران ارشد مایکروسافت میخوان براتون روایتی تعریف کنن، اینکه چیجوری ویندوز رو به مقام فعلی اش رساندند و قادر گشتن نسخه دهم از محبوب ترین سیستم عامل واسه کامپیوترای شخصی رو اینجور پیشرفت بدن و در آخر، هدف بعدیشون چیه و حالا در حال کار روی چه مواردی هستن. با سایت ما همراه باشین تا روایت ساخته شدن ویندوز ۱۰ رو از زبون سازندگانش بشنوین.

پیشرفت در باد

«تری میرسون» میگه که هیچ وقت تصور نمی کرده در مایکروسافت دووم آورد: «فکر می کردم قراره فقط چند هفته ای مهمون ردموند باشم اما بعد به این نتیجه رسیدم که واقعا عاشق همکاران خود در مایکروسافت هستم.»

مایکروسافت به عشق نیاز داره؛ عشقی که منطق نداشته باشه

از وقتی که میرسون شرکت بسیار کوچیک خود رو به مایکروسافت فروخت و تبدیل به جزیی از اون شد، ۱۸ سال میگذره؛ در این مدت هم ایشون بر پلتفرمایی مثل Exchange، ویندوز موبایل و ویندوز فون کار کرده. دو سالی می شه که به مقام عالی رتبه خود دست یافته و مدیریت پیشرفت ویندوز ۱۰، مهم ترین بخش از زندگی کاری و سابقه اش هستش؛ واسه مایکروسافت هم همینطور. ویندوز ۱۰ نقطه ای حیاتیه که می تونه باعث شه کاربران بسیاری دوباره به این شرکت بزرگ دنیای تکنولوژی عشق بورزند. مایکروسافت به این عشق نیاز داره؛ عشقی که منطق نداشته باشه و کاربران رو راضی بهآپدیت کنه. همینگونه میشه که با علاقه خیلی زیاد مصرف کنندگان، توجه پیشرفت دهندگان هم به ویندوز جلب می شه.

«میرسون» پر از اعتماد به نفسه اما در وجودش تکبر رو نمی جویید؛ همین راه و رسم و هم اینکه رفتارای بی محابایش هستن که باعث شدن ویندوز ۱۰ ماه ها قبل از پیدا کردن فقط بخشی از آمادگی، در دسترس کاربران قرار گیرد؛ حتی قبل اینکه خود مایکروسافت تصمیم بگیره با این ویندوز دقیقا چه می خواد بکنه، میرسون امر کرد که همین حالا مایکروسافت باید ویندوز ۱۰ رو در اختیار علاقه مندان بذاره.

قبل اینکه خود مایکروسافت بدونه با ویندوز چه می خواد بکنه، میرسون امر کرد که همین حالا ویندوز ۱۰ باید در اختیار علاقه مندان قرار گیرد

ماه ها پیش مایکروسافت برنامه ای رو شروع کرد به نام «ویندوز اینسایدرز» که به شکل علنی از کاربران درخواست کمک و بازخورد می کرد. در این مدت، ۵ میلیون نفر به شرکت سازنده بزرگترین سیستم عامل جهان کمک کردن تا به بهترین شکل خود رو واسه رقابت آماده کنه؛ طرحی که در اون خبری از بی عدالتی نبود و همه می تونستن دست به مشارکت بزنن. میرسون میگه: «بعضی وقتا کارمون دلهره آور می شد؛ به ما می گفتن که وقتی این نسخه های اولیه رو به دستان کاربران می رسونین که اصلا آماده نبوده و از پایداری خاصی هم بهره مند نیستن. بعد بازخوردها رو شنیدیم که از به درد نخور بودن بیلدهای اولیه خبر می دادن.»

بازخوردها در ماه های گذشته به شکل همیشگی واسه مایکروسافت ارسال گشته ان و قرار هم نیس قطع شن؛ ویندوز ۱۰ در ماه و سالای آینده هم پذیرای نظرات کاربرانش میشه.

Gabe Aul، مدیر ارشد مهندسین مایکروسافت میگه: «در اول کار بود که کم کم کاربران دستان ما رو فشردند و نظرات خودشون رو برامون فرستادن. ما هم عزممونو جزم کردیم کارمون رو به بهترین شکل ادامه بدیم.»  ایشون ۲۳ سال پیش وارد شرکت مورد بحث شده و کارش رو هم از خطوط پشتیبانی شروع کرده؛ ایشون بعد به دکتر واتسون کمک کرد تا سیستمی رو پیشرفت دهد که در زمان بروز اشکال در کارکرد سرویسای مایکروسافت، خطاها رو جمع آوری کرده و واسه رفع، به طرف این شرکت بفرستد. پس از مدت کمی، همین سیستم در تموم اجناس ساخته شده از طرف شرکت ردموند استفاده شد.

امروز Gabe Aul مدیر مهندسان بوده و وقتی که بحث تست کردن ویندوز ۱۰ به میان میاد، تبدیل به مهم ترین چهره در مایکروسافت می شه. ایشون به شکل روزانه در توییتر فعالیت کرده و به کاربران در مورد بازخوردهایشان گزارش کار میده و از طرف دیگه تلاش می کنه جذابیت خود رو هم حفظ کنه.

Aul اعتراف می کنه که به «کیفیت» باور داره و تموم تلاشش رو هم واسه به دست آوردنش می کنه؛ این همون درسیه که از زمان اشتغالش در خطوط پشتیبانی مایکروسافت آموخته. در حالی که هنوزم بخش پشتیبانی IT در شرکتای بزرگ تکنولوژیک دست مایه خنده کمدین هاست و می گن این افراد فقط به شما پیشنهاد می کنن «گجت یا کامپیوتر خود رو خاموش و روشن کنین»، مایکروسافت اومده و کلا این سیستم رو از این رو به اون رو کرده؛ سیستمی که حالا به شکل گسترده از خود کاربر بازخورد میگیره و بعد مهندسان مایکروسافت با وسایل خاص خود، اونا رو مورد بررسی قرار میدن. بر فرض مثال، اگه چگونگی کارکرد کورتانا در کشور فرانسه با مشکلی رو به رو شه، مهندسان شرکت یاد شده به سرعت از این موضوع آگاهی یافته و به دنبال حل مشکل بر می خوان.

بازخوردها البته همیشه از راه اپلیکیشنای تعبیه شده در خود ویندوز به دست مدیران ارشد مایکروسافت و ویندوز نرسیده ان. مثلا توانایی Continuum که به شما اجازه میده در ویندوز ۱۰ بین حالت تبلت و دسکتاپ تغییر وضعیت بدین. همین ویژگی در نسخه ابتدایی موجی منفی به دلیل نبود کارکرد درست خود درست کرد، اونم در شبکه های اجتماعی. مایکروسافت تصمیم گرفته بود تا همه تلاشای خود در مورد قابلیتای لمسی ویندوز ۸ رو به دور اندازد و بعد کم کم اونا رو بازسازی کنه. Aul میگه: «فقط یاد بازخوردهایی که در مورد آیکون سطل زباله گرفتیم می افتم…» خنده امانش نمی ده تا جمله اش رو تموم کنه؛ انگار کاربران اینسایدر با نظراتشون، حسابی خدمتش رسیده بودن.

میرسون میگه حتی بعضی وقتا پیش اومده که کاربران مستقیما با اون رابطه برقرار کردن؛ مخصوصا در وقتی که ایشون با گفته های نه خیلی روشنش، باعث گشته بود همه فکر کنن که مایکروسافت حتی به کاربرانی که از نسخه های غیر قانونی ویندوز بهره می جویند هم به نسخه دهم رو مجانی میده: «یه پسر بچه ای نمی دونم از کجا ایمیل منو گیر آورده و باحال اینکه از نسخه غیرقانونی ویندوز هم استفاده می کرد؛ گفتگویی عالی با هم داشتیم. همین صحبت باعث شد تا نکات جذابی رو در مورد نسخه های غیر قانونی ویندوز فرا گیرم. اینکه چیجوری اینجور کاری انجام داده و کلا به چه دلیل به سراغ نسخه کرک شده رفته.»

ویندوز ۱۰ هنوزم واسه آدمایی که از نسخه های غیر قانونی ویندوز استفاده کرده بودن، رایگان نیس.


 روایت کلاه سرخ، کلاه سیاه و کلید قرمز رنگ

جهت رویارویی با بازخوردها، تیم سازنده و پیشرفت دهنده ویندوز به شکل روزانه جلساتی رو با عنوان «عملیات پرواز» برگزار می کرد و در همین جلسات بود که اراده کردن می شد در کدوم زمان، کدوم بیلد که تازگیا پیشرفته به دست کاربر برسه. باحال اینکه در هر روز، «فرمانده پرواز» تغییر می کرد.

Aul در همین خصوص میگه: «هر فرمانده دو کلاه داشت، یکی مشکی و دیگری سرخ؛ کلاه هایی که در مواقع مناسب به سر گذاشته می شدن. مثلا وقتی که بحث در مورد ویندوز واسه کامپیوترای شخصی بود، فرمانده مجبور بود تا کلاهی مشکی رنگ رو بر سر کنه و وقتی که نوبت به پیشرفت ویندوز واسه تلفنای همراه می رسید، رنگ کلاه، سرخ می شد. با همین روش ساده، مهندسان حضور یافته در اتاق و یا آدمایی که بعدا به جلسه ملحق می شدن رو به شکل همیشگی در جریان اینکه در حال انجام چه کاری هستیم قرار می دادیم.»

این همه ماجرا نیس؛ لباسی قرمز رنگ هم بر دیوار آویزون شده بود. جریان لباس قرمز رنگ اینه که قبلا در یکی از جلسات بسیار مهم مایکروسافت، یکی از کارمندان با شلوارک کوتاه قرمز رنگ و یه تیشرت حضور به هم میرسونه؛ همین موضوع از اون زمان به بعد حالتی لطیفه مانند در مایکروسافت به خود گرفته. حالا هم هر زمان که نتیجه پایانی کار یکی از مهندسان پیشرفت دهنده باحال نبوده و باگ داشته باشه، باید لباس قرمز رنگ رو بپوشه.

ماجرای رنگ قرمز در همین نقطه تموم نمیشه؛ Aul یه کلید قرمز رنگ داره که با پرینت سه بعدی اونو ساخته. به ظاهر این کلید که نگاه کنین، یاد کارتونای دوران کودکی خود خواهید افتاد؛ جایی که قهرمون داستان، با فشردن کلیدی سرخ رنگ، دلیل می شد تا اتفاقی مهم روی دهد. Aul در مورد کلید سرخ میگه: «بیشتر تشریفاتیه اما در واقع با فشردن همین کلید، دستور انتشار بیلد جدید به سیستمامون ارسال می شد. یکی دیگه از کارایی که همین کلید انجام میده و شخصی از اون خبر نداره هم اینکه پس از فشردن و ارسال دستور تایید واسه انتشار بیلد جدید از ویندوز ۱۰، عبارتی بیریخت رو با صدایی استیون-هاوکینگ-مانند پخش می کنه.» [Aul حاضر نمی شه بگه اون عبارت چیه.]

مایکروسافت حالا به مرحله ای از بلوغ دست یافته که به شکل به طور کامل علنی، به دنبال دریافت بازخورد کاربرانه

شرکت ساکن ردموند حالا به مرحله ای از بلوغ دست یافته که به شکل به طور کامل علنی، به دنبال دریافت بازخورد کاربرانه؛ همین موضوع نشانیه از تغییرات داخلی بسیار بزرگ در این شرکت. در نسخه هشتم از پلتفرم ویندوز هم مثل نسخه دهم، از پیش نمایشای رسمی استفاده شد و هم اینکه امکان داشت بخش ثبت نظرات رو هم در اون دید. نظراتی که به نظر می رسید به اونا اهمیتی داده نمی شه؛ نگرانیا در مورد اپلیکیشنای تموم صفحه جدی گرفته نشدن و از طرفی، به نظر می رسید مایکروسافت کاربرانی که از ماوس و کیبورد استفاده می کردن رو هم تا حدی فراموش کرده و تموم تمرکز اش رو روی بهینه سازی رابط کاربری تاچ قرار داده بود. مدیران مایکروسافت در اون زمان مشغول توضیح دادن در مورد قابلیتای تازه در بلاگای پوشش دهنده اخبار تکنولوژی گشتن بدون اینکه توجه کنن از پایه به چه دلیل کاربر از همین تغییرات بدش میاد.

میرسون در همین رابطه میگه: «حالا در مایکروسافت قرار نیس یه نفر بلند شه و بگه "این" محصول بعدی ماست. به مرحله ای رسیدیم که می خوایم با به کار گیری بازخورد و نظرات کاربران، اجناس و سرویسای بعدی خود رو کم کم شکل بدیم؛ به واسطه همین نظراته که می تونیم اعتماد به نفس پیدا کنیم که در حال ساخت محصولی عالی هستیم.»


از اپلیکیشنا، تا موبایلا

مایکروسافت با اینکه در زمان ارائه ویندوز ۸ پر از اعتماد به نفس بود و طرحای بلندپروازانه رو در سر می پروراند، اما از رابط کاربری تاچ، اونقدر هم استقبال نشد. همین شرکت بارها مجبور شده تا اقرار کنه از رضایت مندی بسیار پایین مشتری در مورد به کار گیری ماوس و کیبورد آگاهه. حالا منوی Start جدید، مثل قبلی نمی خواد تا بر ویندوز سلطه داشته باشه؛ جو بلفیوره در همین رابطه میگه: «باور هدف دار ما حال اینه که اگه بتونیم مخاطبین زیادی واسه ویندوز جدید به دست بیار، کم کم پیشرفت دهندگان رو هم علاقه مند می کنیم تا در استور ما اپلیکیشن بذارن، چون که حتما درخواست واسه اونا بالا میشه.»

بلفیوره در واقع مسئول و مدیر بخش سفارشی سازی ویندوز واسه کامپیوترای شخصی، تبلت و موبایل هاست؛ ایشون چند سال در کنار میرسون، به پیشرفت ویندوز فون اشتغال داشته و در ضمیر ناخودآگاه طرفداران پلتفرم موبایل مایکروسافت، نام «جو بلفیوره» در اول جدول قرار داره.

شرکت موجود در ردموند ِواشنگتن، قبلا بارها روش هدف دار خود در مورد Windows Phone OS رو دچار تغییر کرده؛ کاربران ویندوزفون ۷ قادر نبودن به نسخه هشتم آپگرید کنن، ویندوزفون ۸.۱ هم بسیار دیر از راه رسید، اونم با قابلیتایی بی ارزش که لازم بود از همون اول در این سیستم عامل جای می گرفتن. همه این عوامل دست در دست هم دادن تا پیشرفت دهندگان تمایل خود رو واسه داشتن نیم نگاهی به ویندوزفون از دست بدن؛ دلیلی که باعث شد حالا همین پلتفرم با سهم بازار کمتر از ۳ درصد از موبایلای هوشمند رو به رو باشه.

بخش کلی ای از وعده های ویندوز ۱۰ رو قابلیتی در بر میگیره که پیشرفت دهندگان می تونن اپلیکیشنایی رو پیشرفت بدن که روی کامپیوتر شخصی، موبایل، تبلت و بقیه سخت افزارهای ویندوزی اجرا گردند. با اینجور شرایطی، به نظر می رسه نسل بعدی موبایلای مایکروسافت با شروعی کوبنده کار خود رو شروع کنن. بلفیوره باور داره: «ما یه سیستم عامل آشنا داریم که حالا می خوایم همه سخت افزارهای خود رو بر بستر اون نهادینه کنیم.» اونم اینکه در مورد تجریبات قبلی اش در مورد ویندوزفون ۷ و ۸ به طور کامل بی پرده صحبت می کنه: «میشه گفت چندتایی تجربه با ویندوز در موبایلا داشته ایم. حالا اما با ویندوز ۱۰، اجناس خود رو تو یه ردیف قرار دادیم. انتظار ندارم ببینم در آینده پلتفرم ویندوز دچار تغییر شه؛ تغییر از این رو به اون رو کننده ای که حالا شاهدش هستیم.»

شنیدن این جملات از مرد شماره اول ویندوز فون، جای امیدواری داره. ساتیا نادلا تازگیا اعلام کرده که بخش پیشرفت تلفنای همراه رو به شکل کامل بازسازی و از این رو به اونو می کنه. بخشی از این تغییر، زیان اعلام کردن خرید ۷.۶ میلیارد دلاری نوکیا و هم اینکه اخراج کردن ۷۸۰۰ کارمند بود. از طرف دیگه، همه این اتفاقات وقتی روی میدن که مایکروسافت، می خواد موبایلای کمتری رو هم تولید کنه.


ویندوز ۱۰ و اکس باکس وان

ویندوز ۱۰ به اکس باکس وان هم راه پیدا می کنه و از طرف دیگه، اپلیکیشنی واسه این نسخه از ویندوز پیشرفته که می تونین از راه اون، بازیای Xbox One رو به وسیله نسخه دهم از این پلتفرم در کامپیوتر شخصی خود استریم کرده و بعد از راه یه کنترلر اکس باکس، با اونا بازی کنین. پس از چند سال سخت، حالا این ویژگی می تونه کاربران اکس باکس و ویندوز رو خوشنود کنه و از طرفی، انگار مایکروسافت در حال بهبود پیدا کردن از شرایطی که دو سال پیش و زمان عرضه اکس باکس وان براش پیش اومده.

«فیل اسپنسر»، مدیر بخش اکس باکس میگه: «دوران عرضه اکس باکس وان، دوره سختی بود و خیلی از ایده های ابتدایی به شکلی درست اجرا نشدن.»

اسپنسر قبلا در مایکروسافت روی کالاهایی مثل Encarta کار کرده؛ ایشون سال گذشته رو صرف آماده و متمرکز سازی تیم اکس باکس کرد تا خواسته های طرفداران رو به بهترین شکل عملی کنن. این در اصل همون هدفی بود که «میرسون» میگه باعث شد تا ایده «Windows Insider» به ذهن اش برسه: «برند اکس باکس همیشه بر طرفداران خود تمرکز خاصی داشته و با نگاهی بر خواستهاشون، پیشرفت کار رو زیر نظر گرفته. یکی از خاصیتای فیل اسپنسر، اهمیت دادن اون به کارشه. ایشون با عشق به همین طرفداران زندگی می کنه.»

خود اسپنسر هم به ویندوز ۱۰، به عنوان یه موقعیت بسیار بزرگ نگاه می کنه تا بتونه دامنه به کار گیری Xbox Live و فروشگاه اکس باکس رو بیشتر کنه. امروز، اکس باکس هنوز یه فروشگاه جداگونه واسه خود داره اما در روزای آینده، با فروشگاه اصلی یعنی Windows store ترکیب می شه. در سال جاری، نسخه ایآپدیت شده از ویندوز ۱۰ به اکس باکس می رسه که رابط کاربری جدید، سرعت بالاتر و هم اینکه دستیار دیجیتالی این شرکت موسوم به کورتانا رو واسه این کنسول به ارمغان میاره.

اسپنسر میگه: «خیلی راحت می تونین از کورتانا سوال کنین: کورتانا، دوستانم در حال انجام چه بازیایی هستن؟ یا دوستانم در حال تماشای چه فیلمایی هستن؟»

خلاقیت مایکروسافت واسه به کار گیری کورتانا در همینجا تموم نمیشه؛ اسپنسر اضافه می کنه که مرحله بعدی واسه کورتانا در اکس باکس، کمک اون به شما در بازی هاست: «فرض کنین در حال انجام یه بازی فکری هستین و واقعا نمی دونین که چه کنین؛ در اینجور حالتی می تونین از کورتانا کمک گرفته و با گفتن جمله ای چون "کورتانا، چیجوری از این مرحله رد شوم؟" از ایشون راهنمایی بگیرین.»


پرده آخر: گوش دادن به ندای کاربر

«تری میرسون» و تیم اش عزمشونو جزم کردن تا ویندوز ۱۰ رو با رهکاری به عنوان «ویندوز به عنوان یه سرویس» پیشرفت بدن. در این روش، به جای اینکه مایکروسافت هر چند سال یه بار نسخه ای بسیار بزرگ با قابلیتای فراوون رو جفت و جور کرده و به کاربران بده، همون ویژگیا رو با آپدیتایی جزیی پیوسته و دائمی به دست کاربر میرسونه.

مایکروسافت با عرضه ویندوز ۱۰ هدفی به طور کامل جدید رو واسه اولین بار در پیش گرفت؛ «میرسون» اما به شکل تکام قد از ویندوز ۱۰ و کیفیت اون دفاع می کنه و میگه: «ما حالا باور داریم که کیفیت ویندوز عالیست و از طرفی، قراره روز به روز بر کیفیت اون بیافزاییم و مشکلاتش رو حل کنیم. خود رو معتقد میدونیم که به گفته های کاربران گوش داده و به اونا جواب بدیم. روزانه آپدیتایی رو واسه کاربران ویندوز ۱۰ منتشر می کنیم که بعضی وقتا، تا ۳۰ باگ رو پوشش میدن.»

گوش دادن به ندای کاربر و هم اینکه جواب دادن به اون، خلاصه ایه از ویندوز دهم

همین گوش دادن به ندای کاربر و هم اینکه جواب دادن به اون، خلاصه ایه از ویندوز دهم. حال می تونین مطمئن باشین که اگه مشکلی در این نسخه وجود داشته باشه، می تونین اونو به میرسون و تیم اون یادآور شید. این بار تجربیات ویندوز ۸ و از اون بدتر، ویستا تکرار نمی شن؛ در واقع مایکروسافت حالا دیگه در جایگاهی نیس که اینجور اشتباهاتی رو دوباره تکرار کنه. میرسون ادامه میده: «هدف ما ارائه ویندوز ۱۰ به طیف خیلی از کاربرانه؛ کاربرانی که به کار گیری این پلتفرم واسه اونا، خوشحال کننده باشه.»

«خوشحال و راضی بودن کاربران» نکته ای کلیدی در پیشرفت ویندوز ۱۰ بوده و اگه مایکروسافت بتونه استفاده کنندگان از ویندوز رو دوباره عاشق این پلتفرم کنه، میشه گفت که بقیه داستان، از جمله پیشرفت اپلیکیشن از طرف پیشرفت دهندگان، بسیار آسون میشه.

مایکروسافتی که امروز اسمش به گوشتون می رسه، بازخورد کاربران رو بیشتر از هر زمان دیگری جدی گرفته. حال قراره همه اجناس سخت افزاری این شرکت به یه نسخه از ویندوز مجهز شن و نظرات شما واسه این پلتفرم هستن که پایه مایکروسافت امروزی رو تشکیل میدن. این شرکت «راه حلی ثانویه» در آستین خود نداره و باید بتونه با ویندوز ۱۰، رضایت طیف بسیار خیلی از کاربران رو به دست آورد.

میرسون میگه: «قرار نیس روی ویندوز ۱۱ کار شه. حالا یه نفر رو هم در کل کارمندان مایکروسافت پیدا نمی کنین که روی نسخه بعدی کار کنه. خبر خوب اما اینه که ویژگیای نرم افزاری بسیاری در راهند و مهندسان ما حالا در حال پیشرفت همین قابلیتا واسه ویندوز ۱۰ هستن.»

برچسب ها :

ناموجود