دسته بندی: فناوری
راهکار ساده افراد موفق برای یک بازنشستگی خوب

جی پی لوینگستون مثل همه جوانای نیویورکی در سن ۲۸ سالگی به تفریح و گشت و گذار در شهر می پردازه اما برخلاف اونا با دو میلیون دلار در بانک بازنشسته می شه.

اون به مدت ۷ سال در صنعت مالی کار کرد و بعد به مقام ارشد کارخانه رسید. طبق گفته خودش، ۴۰٪ پولش رو سرمایه گذاری کرده و ۶۰٪ اون سود خالصه. آرزوی همیشگی اش بازنشستگی در جوونی بوده و حالا به این آرزو رسیده:

«شما می تونین هر چی بخواین رو بدست بیارین. اگه یه کار ثابت بخواین یا اصلا نخواهید کار کنین. رویایی که من همیشه در دبیرستان دنبال می کردم این بود که چیجوری در جوونی اونقدر پولدار شوم تا دیگه مجبور به کار کردن نباشم و بازنشست شوم؟»

حالا اون هرساله ۱۰۰ هزار دلار درآمد داره و ۷۰٪ اونو پس انداز می کنه. با اینکه هر سال سرمایه اش زیاد می شه اما سبک زندگی خود رو تغییر نمی ده و بیشترین درصد پولش رو پس انداز می کنه تا به هدفش برسه.

اون با پیدا کردن استقلال مالی، هر روز به همراه سگش به کنار رودخانه رفته و در بین قدم زدن برنامه روزش رو می نویسه و بعد روی وبلاگش کار می کنه.

با اینکه نیویورک دومین شهر گران دنیاس اما اون راه هایی واسه لذت بردن از زندگی شهری و پس انداز کردن پولش پیدا کرده:

  • بیشترین پول رو خرج چی می کنین؟ اونو خط بزنین

میانگین مردم آمریکا بیشترین هزینه رو صرف سه چیز می کنن: خونه، حمل و نقل و غذا. Livingston تونست با مدیریت خوب این مخارج رو کم کرده و ۷۰٪ درآمدش رو پس انداز کنه. با اینکه می تونست در اوایل دهه سوم رندگی اش از پس مخارج یه خونه عالی بربیاید اما در طبقه سوم آپارتمانی به همراه همسرش زندگی می کرد و ماهانه ۱۰۵۰ دلار واسه اجاره اون میده. (که یه اجاره معمولی در نیویورکه.)

اون در این باره میگه:

« بیشتر دوستانم ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار بیشتر از هزینه ای که من واسه اجاره منزلم میدم پرداخت می کنن. اما من با این کار ۷۰۰۰ دلار در سال پس انداز می کنم و اونا نه.»

اون و همسرش امروز تو یه آپارتمون ۳۰ متری در West Village زندگی می کنن و ماهانه ۲۴۰۰ دلار می پردازن.

شمام باید ببینین ماهانه واسه چی پول زیادی خرج می کنین و بعد راهی واسه کم کردن هزینه های اون پیدا کنین.

  • مبلمان دست دوم بخرین

اون بیشتر لوازم منزلش رو از سایتی که لوازم دست دوم داره می خره. لوینگستون میگه در نیویورک افراد زیادی هرساله منزل شون رو عوض می کنن و چون در منزل جدید به وسایل قدیمی نیاز ندارن، اونا رو میفروشن.

اون میگه با خرید وسایل دست دوم ۵۰٪ از پولش رو پس انداز می کنه.

  • از شلوغی شهر استفاده کنین

در نیویورک تنوع به معنی واقعی هست. رستورانا، کافی شاپا و اماکن زیاد با تنوع پولی زیادی هم وجود دارن که لازم نیس واسه وقت گذروندن با دوستان به کافی شاپ گرانی رفت. بلکه میشه تو یه مکان شیک و ارزون هم وقت گذراند.

  • قیمت هر چیز رو به ازای کاری که کردین محاسه کنین

اون به هنگام خرید به این فکر میکنه که چند ساعت باید کار کنه تا بتونه اون جنس رو بخره. مثلا اگه شما ۲۰ دلار به ازای هر ساعت کار دریافت می کنین، اون وقت ارزش یه گوشی آیفون ۷۰۰ دلاری به اندازه ۳۵ ساعت کاری هفته شماس. یا ۱۰۰ دلار تو یه مهمانی خرج کردن برابر ۵ ساعت و یه بلوز ۴۰ دلاری برابر ۲ ساعت کاریه. بعد از خود سوال کنین: این جنس ارزش این همه زحمت شما رو داره؟

اون میگه:

« به طور خلاصه اگه نگاه تون به پول خرج کردن رو تغییر بدین، سبک زندگی و خریدتون هم عوض می شه.»

مثلا اگه ۵ دلاری که واسه لاته به طور روزانه پرداخت می کنین رو خط بزنین، ۱۸۲۵ دلار در سال پس انداز کردین. فکر کنین در ۱۰ سال این مبلغ به ۳۳۰۰۰ دلار هم می رسه.

با ۶۰ نکته که ارزش کارآفرینی رو نشون میده آشنا شید.

نقش هفتگانه خواب در کارکرد درست مغز رو بشناسین

برچسب ها :

ناموجود