دسته بندی: فناوری
روز اول نمایشگاه تلکام تحت تاثیر حضور وزیر ارتباطات

پانزدهمین نمایشگاه صنعت مخابرات «ایران تلکام» امروز صبح با حضور شرکتای برتر این صنعت و با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش شد.

در این نمایشگاه ها شرکتای بزرگ مخابراتی و تولید کنندگان لوازم و موبایلای ایرونی هستن.

واسه اطلاع از اتفاقات این نمایشگاه در روز اول با سایت ما همراه باشین.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر خلاف روال وزرای قبلی ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از گشایش، از غرفه های بسیاری دیدن کرد و تا حدود ساعت ۱۴ در این نمایشگاه حضور داشت و با این کار حال و هوای نمایشگاه رو عوض کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران درباره رابطه کندیای وایبر در روزای گذشته با وزارت ارتباطات گفت: به نظر من کندی در رابطه این برنامه به وجود نیامده و ما هم اعتقادی به انجام این کار نداریم.

ایشون اضافه کرد: من عقیده دارم همه شبکه های اجتماعی باید در خدمت مردم باشن و مردم رو نباید محروم کرد.

همه شبکه های اجتماعی باید در خدمت مردم باشن

وزیر ارتباطات هم اینکه درباره کیفیت و قیمت اینترنت گفت: کیفیت اینترنت موجود در ایران نسبت به قیمت اون بسیار پایینه و باور داریم باید قیمتا کاهش و کیفیت اینترنت زیاد شه.

واعظی در مورد انحصار ارائه صوت و تصویر به وسیله صداوسیما اعلام نظر کرد: محتوای صداوسیما نیاز به دریافت مجوز و پروانه نداره، اما زیرساختای ارائه صوت و تصویر نباید در انحصار باشه و ما با انحصار این جوری خدمات یا دیگه خدماتی که به نفع مردمه مقابله می کنیم.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: سرویس دهی صوت و تصویر در میدون شبکه ملی اطلاعات باید با مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باشه و هر شرکتی که توانایی این کار رو داشته باشه می تونه واسه دریافت مجوزهای لازم اقدام کنه.

باید قیمتا کاهش و کیفیت اینترنت زیاد شه

ایشون در مورد مجوزهای جدید در میدون سرویس دهی اینترنتی و حذف مجوزای قدیمی گفت: هدف ما سرویس دهی در شکلای جور واجور فناوریا هستش، یعنی شرکتا بتونن فناوریای جور واجور رو با یه مجوز ارائه بدن و احتیاجی به مجوز دیگری نباشه.

البته نمایشگاه ایران تلکام امروز از حواشی دیگری هم بهره مند بود.

امروز کیک هزار روز شدن عمر رایتل به وسیله وزیر بریده شد و این اپراتور نوپای کشور عبور از هزار روز فعالیت خود رو با حضور مسئولان و خبرنگاران جشن گرفت.

ایرانسل هم در این نمایشگاه روی ارائه ارائه شبکه های نسل سوم و چهارم همراه خود تکیه کرده. البته سرویس دهی نوین و جور واجور روی این شبکه های نوین بانکی در سالن اختصاصی این شرکت پر رنگه و بیشتر از دیگر خدمات به چشم میاد.

بیس فون نمونه ایرونی وایبر و واتزاپ در این نمایشگاه حاضر شده تا بتونه جایگاه خود رو در بین ایرانیان باز کنه. این برنامه گوشی موبایل که روی گوشیای اندروید و آیفون کار می کنه، با همکاری ایرانسل چند ویژگی رو واسه مشترکین این اپراتور در برداره. یکی از مهم ترینا به کار گیری برنامه در بیرون مرز کشور و امکان صحبت با اون و یکی دیگه از اونا پرداخت برچسبای پولی با شارژ ایرانسلیه.

همراه اول هم که تازگیا اینترنت شبکه های نسل سوم و بالاتر خود رو با اینترنت نوترینو راه اندازی کرده سالن خود رو تحت تاثیر این نام قرار داده.

شما همراه اولیا می تونین به اتاق خاطرهای همراه اول در این نمایشگاه هم سر بزنین.

امسال هم مثل سالای قبل شهریاری مجری تلویزیون ساعت های خیلی از نمایشگاه واسه همراه اول برنامه، مسابقه و طنز اجرا می کنه.

در نمایشگاه تلکام امسال که تا روز پنجشنبه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۶ ادامه داره شرکتای دیگری چون روشن کننده نت، جیرینگ، ایرانیان نت، مخابرات ایران، تالیا، جی ال ایکس، پست بانک، پست، وزارت ارتباطات، شرکتا و سازمانای تابعه وزارت ارتباطات، بعضی رسانه ها و شرکتای مخابراتی و ارتباطی دیگه هم هستن که در روزای بعد اخبار اونو واسه شما ارسال می کنیم.

برچسب ها :

ناموجود