دسته بندی: آموزشی
روش های انتخاب یک وب دایرکتوری مناسب (قسمت اول)

اگه تا حالا در زمان سرچ موضوع نظر خود دقت کرده باشین متوجه سایتای شدین که به عنوان سایت منبع هستن و بقیه سایتا رو بنا به موضوع دسته بندی کرده و در خود قرار میدن به این سایتای منبع، وب دایرکتوری می گن. هر چند میشه به صورت خودکار سایت خود رو در وب دایرکتوریا ثبت کرد ولی احتمال این که اشتباهی سایت شما تو یه سایت منبع ناجور و غیر مربوط به سایت شما ثبت شه هست به خاطر همین پیشنهاد می شه که خود وبمسترها این کار رو به صورت دستی بکنن.

نکته بسیار مهم اینه که اگه شما در انتخاب ایشون دایرکتوری خود دقت کنین و سایت مرجعی رو انتخاب کنین که اعتبار بالایی داره، در نتیجه تاثیر بسیار زیادی بر سایت شما می ذاره و رتبه سایت شما رو پیشرفت میده. اما مطلب مهم همین جا هستش که چیجوری می تونیم یه وب دایرکتوری معتبر رو انتخاب کنیم.

بررسی کیفیت وب دایرکتوریا

  • به ظاهر وب دایرکتوری دقت کنین.

آدم در هر نوع انتخابی، اول ظاهر رو بررسی می کنه. در این مورد هم در نگاه اول ظاهر سایت منبع رو بررسی کنین مثلا به طراحی اون، راه نمایش سایتا در درون خود و… توجه کنین این کار کیفیت ظاهری وب دایرکتروی رو تعیین می کنه.

  • وب دایرکتوری باید در ایندکس گوگل وجود داشته باشه.

۱- در باکس جست و جوی گوگل، عملگر Site: رو تایپ و بعد نشانی وب دایرکتوری رو در ادامه اون تایپ کنین. اگه با صفحه ای به حالت زیر روبرو شدید، بدونین که این وب دایرکتوری، اسپمه.

اسپم

۲- و یا اگه سایت رو در گوگل سرچ کردین و فهمیدین که در صفحه اول وجود نداره یعنی این سایت منبع جریمه شده.

پیشنهاد می کنیم که در بررسی اعتبار سایت منبع، هر دو مورد فوق رو انجام بدین.

۳- وب دایرکتوری باید با سایت شما رابطه موضوعی داشته باشه.

همونجوریکه گفتیم سایتای منبع عمومی دارای موضوعات مختلفی هستن که سایتا رو براساس موضوع دسته بندی می کنن. اما از بین وب دایرکتوریا، اون دسته که بر  روی یه موضوع مشخص فعالیت می کنن تاثیر بهتری روی رتبه سایت شما می ذارن.

روشای انتخاب یه وب دایرکتوری مناسب (قسمت اول)

  •  

    روشای انتخاب یه وب دایرکتوری مناسب (قسمت اول)

۵

 

خلاصه

روشای انتخاب یه وب دایرکتوری مناسب (قسمت اول) !!! اگه شما در انتخاب ایشون دایرکتوری خود دقت کنین و سایت مرجعی رو انتخاب کنین که اعتبار بالایی داره

برچسب ها :

ناموجود