دسته بندی: فناوری
مایکروسافت دو ابزار جدید پاورپوینت را برای کاربران آفیس ۳۶۵ عرضه می کند

شاید شمام قبول داشته باشین که نرم افزار پاورپوینت مایکروسافت کسل کننده و تا حدی حوصله سر بره و کسی دوست نداره آخر هفته خود رو به گزارش نویسی و اضافه کردن شکلای جور واجور عکسا در پاورپوینت صرف کنه. همین بی علاقگی کاربران موجب شده تا مایکروسافت با ایجاد کمی تغییرات، این نرم افزار رو تا حدی باحال کنه.

در هفته های آینده، کاربران آفیس ۳۶۵ به دو وسیله جدید واسه پاورپوینت دسترسی پیدا می کنن که براساس سیستم ابری هستن و به موجب داشتن افکتای متحرک، ظاهری بهتر و زنده تر رو واسه این نرم افزار به ارمغان میارن.

در ادامه این مطلب با سایت ما همراه باشین.

اولین توانایی اضافه شده، Designer اسمشه و همونجوریکه از اسمش میشه حدس زد، به کاربر اجازه میده تا اسلایدهای مبتکرانه و زیبایی رو در سریع ترین زمان ممکن بوجود بیاره. شرکت سازنده آفیس در طول سالای گذشته امکانات زیاد در زمینه های جور واجور رو به این نرم افزار اضافه کرده اما دیزاینر با همه اونا فرق داره.

طراحان گرافیکی مایکروسافت حدود ۱۲ هزار طرح جور واجور رو به این بخش اضافه کردن؛ کاربر فقط باید یه عکس رو در صفحه دلخواه بزاره تا شکلای جور واجور روشای منحصر به فرد واسه تزئین اسلاید به اون ارائه شه.

ویژگی یاد شده با به کار گیری سیستم ابری مایکروسافت و یادگیری ماشینی عکس رو تحلیل و قالب مناسب اونو ارائه میده. در این مرحله کاربر باید موافقت خود با آپلود عکسا رو اعلام کنه، البته از این گزینه واسه عکسای دیگه هم میشه استفاده کرد و فایلای جور واجور و خیلی مهمی درست کرد.

مایکروسافت در آینده گزینه انتخاب رنگ خودکار رو هم به پاورپوینت اضافه انجام میده تا با در نظر گرفتن رنگای موجود در عکس، نمونه مناسب رو واسه زیبایی بیشتر اسلاید، انتخاب و اعمال کنه.

بعضی از طرحا و قالبای آماده دیزاینر، باعث صرفه جویی در زمان می شن و دیگه لازم نیس شما خودتون عکس رو کراپ یا افکتای لازم و رنگ رو به اون اضافه یا تاری تصویر رو برطرف کنین.

دومین وسیله باحال و کاربردی، Morph اسمشه که از اسلایدها، تصاویر متحرک می سازه. مورف توانایی متحرک سازی متن، عکس و حتی شکلای سه بعدی رو داره. واسه این منظور فقط باید یه نسخه کپی از گزینه دلخواه هم بگیرین و آیتمای تصویر رو با در نظر گرفتن نیاز خود جا به جا کنین و حرکت بدین. مورف، افکت انتقالی جدیدیه که به صورت خودکار انیمیشن دلخواه کاربر رو می سازه. بعضی از خروجیای این وسیله بسیار عالی بودن و باید منتظر باشیم تا در آینده فایلای آموزشی و توتریالا از اون به بهترین راه بهره بگیرن.

مایکروسافت در نظر داره، دو وسیله دیزاینر و مورف رو به طور اختصاصی واسه کاربران آفیس ۳۶۵ عرضه کنه که از نسخه دسکتاپ پاورپوینت یا نمونه موجود در ویندوز ۱۰ استفاده می کنن. البته می گن اونو واسه پلتفرمای دیگه مثل iOS و اندروید هم به زودی ارائه می کنه.

در کنار وسایل یاد شده، شرکت آمریکایی موردبحث برنامه آفیس اینسایدر رو هم کلید زده؛ مثل ویندوز اینسایدر، منتها این بار فقط واسه آفیس که امکان دسترسی به نسخه های پیش-عرضه رسمی آفیس ۲۰۱۶ رو واسه مشارکت کنندگان آماده می کنه و به زودی هم در اختیار استفاده کنندگان از مک قرار میگیره.

در آخر هم بد نیس یادآوری کنیم، یادگیری ماشینی (یکی از شاخه های هوش مصنوعی) به میدون مقابله جدیدی میان شرکتایی مثل مایکروسافت و گوگل تبدیل گشته و باید دید کدوم یکی از این کمپانیا در این میدون موفق تر عمل میکنن.

برچسب ها :

ناموجود