دسته بندی: فناوری
معرفی بیمه بازار؛ سرویس مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

واسه بیمه بدنه خودرویی که تازه خریده اید، کدوم شرکت رو بهتر می دونین؟ واسه بیمه شخص سوم یا بیمه عمر چیجوری؟ مطمئنا تشخیص این که از خدمات کدوم شرکت بیمه استفاده کنین، نیازمند اون هستش که تعرفه های متفاوت اونا رو نسبت به هم سبک سنگین کنین. حتی شاید واسه گرفتن تصمیم قاطع لازم باشه که از چند نفر آگاه هم در این بخش مشورت بگیرین.

شکی نیس که رسیدگی به تموم این موضوعات هم وقت زیادی می خواد و هم براتون هزینه داره. اما اگه بتونین خرید بیمه، مقایسه شرکتای جور واجور و مشاوره رو از «یه محل» انجام بدین چیجوری؟ یقینا کارا بسیار سریع تر و کم هزینه تر پیش می رن.

هدف از راه اندازی کار و کاسبی «بیمه بازار» دقیقا همین مسئله بوده؛ ایجاد محیطی بر بستر اینترنت که ضمن فروش آنلاین شکلای جور واجور بیمه، فرصتی واسه مقایسه شرکتای جور واجور و امکان گرفتن مشاوره آنلاین رو واسه تموم اقشار جامعه جفت و جور می کنه.

با ثبت نام در سایت بیمه بازار، امکان خرید و مقایسه بیمه های شخص سوم، بیمه بدنه و بیمه عمر از معتبرترین شرکتای خصوصی و دولتی کشور براتون آماده می شه؛ شرکتایی شناخته شده ای مثل بیمه ایران، آسیا، رازی، دانا و … که همین حالا میلیونا نفر از هموطنان مون تحت پوشش خدمات اونا هستن.

بیمه بازار با ایجاد فضایی واسه مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین، همه مراحل روند جفت و جور بیمه نامه رو واسه شما جفت و جور کرده.

همونطور که میدونید قوانین شرکتا واسه سرویس دهی بیمه تقریبا مشابه یکدیگرند، ولی ممکنه در جزئیات تفاوتایی داشته باشن. مثلا یکی قسطای ماهیانه کمتری دریافت می کنه، دیگری تسهیلاتی واسه اقشار خاص جامعه در نظر میگیره و مواردی مثل این که شاید در ظاهر تفاوتای کوچیکی باشن، اما در دراز مدت اثرات بسیار بزرگی دارن.

فهمیدن به این تفاوتای ریز حوصله زیادی می خواد که اگه اونو نداشته باشین، ممکنه واسه انتخاب بیمه سرسری و با عجله تصمیم بگیرین. اما بیمه بازار اومده تا نذاره اینجور اتفاقی بیفته. بذارین واسه چگونگی این کار براتون مثال ساده ای بزنیم.

فرض می گیریم خودروی جدیدی خریده اید و در انتخاب بهترین بیمه بدنه دودل هستین. ۹ شرکت آماده سرویس دهی بیمه بدنه به خودروی شمان که هر کدوم هم شرایط و تسهیلات خاص خودشون رو دارن.

واسه شروع خرید، باید روی آیکن «بیمه بدنه» در سایت کلیک کنین تا اینجور صفحه ای براتون نمایان شه:

بیمه بازار مقایسه رو تا این حد براتون آسون کرده. مشخصات خودرو (مدل، سال ساخت، قیمت حدودی)، نوع پوشش (سرقت قطعات، شکست شیشه، ترانزیت و …) و حتی تخفیفا (گذر موقت، تسهیلات ایثارگری و …) رو وارد می کنین و با اعمال این فیلترها، فهرست بیمه های مناسب براتون به نمایش در میان.

اینجاس که می تونین شرکتا رو از نظر قیمت، سطح توانگری، رتبه رضایت مشتریان، اندازه شکایت مشتریان و سهم از بازار با هم مقایسه کنین؛ اونم فقط تو یه صفحه و بدون نیاز به زحمت اضافی. بعد از انتخاب بهترین بیمه کافیه روی دکمه سفارش کلیک کرده، پرداخت رو به طور آنلاین انجام بدین و کار تمامه. بیمه بازار قرارداد و بیمه نامه شما رو با پیک موتوری به درب منزل یا محل کارتون می فرستد.

واسه بیمه شخص سوم هم با شرایط تقریبا مشابهی مواجه هستین. مقایسه قیمتا درست مثل بیمه بدنه انجام می شه، با این حال یه نمودار کلی از تعرفه های تموم شرکتا رو هم می تونین در کنار همدیگه ببینین که امکان مقایسه رو براتون آسون تر می کنه. هم اینکه قراره تا به زودی امکان خرید بیمه عمر از راه بیمه بازار هم واسه کلیه کاربران جفت و جور شه.

در مقدمه به مشاوره آنلاین اشاره کردیم. پرسنل متخصص تیم بیمه بازار به صورت تلفنی یا از راه چت در تلگرام، پاسخگوی سوالات شما در مورد مسائل بیمه هستن و هزینه ای هم واسه این کار نمی گیرن.

بخشی به نام «واژگان بیمه بازار» هم در سایت هست که شاید مطالعه محتوایش شما رو از تماس با شرکت بی نیاز کنه. اگه می خواین معنی اصطلاحاتی مثل «مستمری احتیاطی» یا «بیمه مسئولیت عمومی» رو بدونین، پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه این قسمت و البته سوالات عادی رو مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین.

با این اوصاف، کار و کاسبی بیمه بازار نه فقط خرید بیمه رو خیلی راحت آب خوردن کرده، بلکه محیطی ساخته تا بتونین کارکرد شرکتای جور واجور بیمه رو با هم قیاس کرد؛ ایده ای ناب، بسیار به درد بخور و کارساز که هیچ کار و کاسبی ایرونی تا کنون به اون نپرداخته بود.

با وجود اینکه سفارشات فعلا در محدوده شهر تهران پذیرفته می شن، باید به این نکته توجه کنیم که بیمه بازار هنوز اول راه بوده و راهی طولانی واسه رسیدن به موفقیت در پیش داره. هر چند امکانات فعلی سایت به قدر کافی به درد بخور و موثر هستن که بتونیم آینده خوبی رو واسه این کار و کاسبی متصور شیم.

نظرتون در مورد بیمه بازار چیه؟ تا حالا خرید بیمه رو به طور آنلاین انجام دادین؟ فکر می کنین استارتاپایی مثل بیمه بازار واسه فروش بیمه تا چه حد می تونن در این بخش موفق باشن؟ مثل همیشه منتظر نظرات و تجربیات ارزشمندتون هستیم.

برچسب ها :

ناموجود