دسته بندی: آموزشی
نواحی صنعتی چگونه نظافت می شوند؟

نواحی صنعتی چگونه نظافت می شوند؟

برای نظافت محیط های صنعتی مانند کارگاه ها و کارخانه ها از دستگاه های ویژه نظافت صنعتی استفاده می شود. دستگاه هایی همانند اسکرابر، سوییپر، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی و … از جمله دستگاه های نظافت صنعتی هستند. در ادامه به بررسی چند نمونه از این دستگاه ها پرداخته می شود.

 

خرید دستگاه اسکرابر با مزایای زیادی همراه می باشد. این دستگاه برای شستشوی سطوح مختلف از جمله بتن صاف و مسطح، پارکت، سرامیک، اپوکسی، سنگ، شیشه و … به کار می رود. شستشوی و خشک کردن با اسکرابر در یک مرحله انجام می گیرد. با خرید اسکرابر می توانید همزمان سطوح مختلف را شست و شو دهید و آنرا خشک نمایید. شست و شو با این دستگاه بسیار سریع و تضمینی می باشد. در واقع سرسخت ترین لکه ها نیز در جریان شست و شو با اسکرابر از بین خواهد رفت. با استفاده از اسکرابر ها، سرعت و کیفیت شستشو نسبت به روش دستی چندین برابر می شود. در هنگام خرید اسکرابر باید به نکات مختلفی توجه نمود تا بتوان با کمترین هزینه دستگاهی با کارایی بالا را تهیه نمود. باید به نکته را مورد نظر قرار داد که خرید اسکرابر با بیشترین قیمت همیشه بهترین گزینه و کاراترین دستگاه نخواهد بود. حتما در هنگام خرید اسکرابر باید به وسعت و ویژگی های محیط توجه نمود.

به منظور انجام بهترین و باکیفیت ترین نظافت پاک کننده فشار قوی چون واترجت صنعتی ماشین آلات  وسیله بسیار ایده آل به شمار می رود. آلودگی هایی که شامل انواع مختلف خاک، قیر ، بتن ، مواد شیمیایی و گِل می شود را بدون کمترین خطر و آسیب به مواد خارجی ماشین آلات ساختمانی می توان با واترجت صنعتی شستشو نمود. سطوحی همانند فولاد، ورق، پلاستیک یا شیشه به راحتی با واترجت صنعتی قابل شستشو خواهند بود.

آلاینده های صنعتی ضایعات و پسماندهایی هستند که در محیط های صنعتی مانند کارخانه ها، کارگاه ها، نیروگاه ها، پالایشگاه ها و سایر محیط های مشابه تولید می شوند و با پراکنده شدن در بخش ها و سطوح مختلف مشکلات زیادی در زمینه ایمنی و سلامت کارکنان و هم چنین کیفیت محصولات تولیدی و خرابی ماشین آلات به وجود می آورند. این آلاینده ها با استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی قابل جمع آوری می باشد. بنابراین برای نظافت و یا جمع آوری  مواد مختلف جامد و مایع می توان از جاروبرقی صنعتی استفاده نمود. جاروبرقی صنعتی دارای انواع مختلفی است که با توجه به ساختار، جنس بدنه و مخزن، ظرفیت و قدرت مکش می تواند برای جمع آوری مواد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

برچسب ها :

ناموجود