واکنش وزیر ارتباطات به فیلترینگ اینستاگرام؛ توییتر در صف رفع فیلتر

وزیر ارتباطات گفت: موضوع پیگیری بعضی واسه “فیلتر” سرویسهای جور واجور اینترنتی تازگی نداره و طرح یه موضوع قدیمی به وسیله بعضی رسانه ها واسه انحراف افکار عمومی از مطالبه گری شفاف سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیره.

به دنبال اظهارات معاون اول دادستان کل کشور مبنی بر فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام که در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفته، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به این موضوع عکس العمل نشون داد.

موضوع از اون قراره که حجت الاسلام محمد مصدق در گفت وگویی با یکی از رسانه های کشور درباره فعالیت بعضی از افراد با عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع بیاری پول به بهونه کمک به افراد بی بضاعت که منتهی به کلاهبرداری های زیادی شده، گفت: دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده.

ایشون با بیان اینکه تعدادی از این افراد شناسایی شده ان، گفت: در بعضی استان ها پرونده هایی در حال رسیدگیه و دادستانی کل وظیفه خود می دونه با کسائی که از احساسات پاک مردم سوء استفاده می کنن و تازگیاً هم در تلویزیون یه موردی بوده، برخورد کنه.

معاون اول دادستان کل کشور گفت: به همین خاطر فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

مصدق با اخطار نسبت به اینکه این جور اقدامات باعث بی اعتمادی به نهادهای متولی امر کمک رسانی به مردم شده، گفت: ما باید با کارکرد خودمون دست این افراد رو قطع کنیم و اعتماد رو به جامعه برگردونیم.

یشتر بخونین: معاون اول قوه قضاییه: فعالیت در تلگرام ممکن است به جرم تبدیل شه

ساعاتی از منتشر کردن این خبر نگذشته که محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با منتشر کردن توییتی به توضیح زیر نسبت به این دست رفتارها عکس العمل نشون داد:

«موضوع پیگیری بعضی واسه “فیلتر” سرویسهای جور واجور اینترنتی تازگی نداره. رفع فیلتر توییتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق قرار داره.

چیزی که تازگی داره طرح یه موضوع قدیمی به وسیله بعضی رسانه ها واسه انحراف افکار عمومی از مطالبه گری شفاف سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیره».

منبع: خبرگزاری تسنیم