دسته بندی: برگزیده
10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟

بهترین بیمه عمر کدام است؟

امروزه شناخت بهترین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر در ایران  بسیار اهمیت دارد. علت توجه و اهمیت این موضوع می تواند پی بردن به نقش مهم پشتوانه مالی در زندگی باشد که ایرانی ها چند سالی است بیشتر به آن توجه می کنند. به طوری که بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره کل بیمه مرکزی مقدار فروش بیمه عمر و سرمایه گذاری در ایران در طی سال های 88 الی 93 افزایشی بالغ بر 180 درصد داشته است که واقعا مقدار قابل توجهی می باشد. سهم خرید بیمه عمر در ایران در مقایسه با کشورهای توسعه یافته خیلی پایین تر می باشد، به طوری که این میزان در ایران 14 درصد و در کشورهای توسعه یافته 60 درصد می باشد. با شناخت بهترین شرکت های بیمه عمر و توجه به نقاط ضعف و قوت آن ها بهتر می توان از خدمات مفید و ارزشمندی که ارائه می دهند استفاده نمود.

یکی از سوالات اکثر افرادی که در دوره های آموزش فروش بیمه عمر شرکت می کنند این است که بهترین بیمه عمر برای کدام شرکت است؟ به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم که در ادامه به معرفی این شرکت ها بپردازیم. بیمه عمر می تواند یکی از بهترین پیشنهادهای سرمایه گذاری برای افرادی باشد که قصد دارند در دوران بازنشستگی یک پلن مالی کم ریسک داشته باشند. زیرا با استفاده از بیمه عمر بدون نیاز به ضامن و وثیقه می توانند وام هایی را به منظور خرید مسکن، جهیزیه، سفرهای زیارتی و سیاحتی و .. دریافت نمایند.

بیمه عمر چیست؟

پیش از آنکه به معرفی بهترین شرکتهای بیمه عمر و ویژگی های آن ها بپردازیم بهتر است نگاهی به بیمه عمر و خصوصیات آن داشته باشیم. بیمه عمر در واقع یکی از انواع بیمه ها می باشد که با انتخاب آن بیمه گذار با پرداخت مبلغ مشخصی به صورت ماهیانه یا سالیانه تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند. این بیمه نه تنها یک سرمایه گذاری سود آور در زمان حیات فرد محسوب می شود حتی پس از فوت او نیز می تواند نوعی حمایت مالی بسیار خوب برای ذینفعانش باشد. به طور کلی می توان گفت با خرید بیمه عمر می توان آینده خود را تضمین نمود و میزان دغدغه های خود را کاهش داد. علاوه بر این با خرید بیمه عمر افراد می توانند در زمان حیات خود از پوشش های بیمه ای متعددی استفاده نمایند.

بهترین بیمه عمر از نظر شما کدام بیمه است؟

بهترین بیمه عمر از نظر افراد مختلف متفاوت است، زیرا هر فردی از انتخاب بیمه عمر اهداف و دلایل خاصی دارد. برخی از افراد با خرید بیمه عمر فقط قصد سرمایه گذاری بلند مدت و دریافت سود دارند اما گروهی از افراد با هدف استفاده از پوشش های بیمه ای قصد دارند در بیمه عمر شرکت نمایند. بنابراین با توجه به این مسئله نمی توان بیمه ای را به عنوان بهترین بیمه عمر به همه افراد معرفی نمود. اما به طور کلی برای انتخاب بهترین بیمه عمر باید پارامترهایی مانند سقف پرداختی، تنوع پوشش های ارائه شده، کامل بودن پوشش های بیمه ای، سهولت در دریافت هزینه ها توسط بیمه گذار در مواقع مورد نیاز، بالابودن نرخ سود قطعی پرداختی، سطح توانگری مالی شرکت، مشتری مداری و .. را در نظر گرفت.

فواید بیمه عمر

بیمه عمر می تواند فواید متعددی در زمینه های مختلف داشته باشد که از جمله آن می توان به استفاده از آن به منظور پرداخت خسارت در مواقعی مانند درمان بیماری خاص، آتش سوزی، از کار افتادگی، نقص عضو و … اشاره نمود. همچنین بیمه عمر می تواند نقش مهمی در گردش چرخه اقتصادی کشور داشته باشد، زیرا این شرکت ها با سرمایه گذاری در صنایع مختلف کشور با استفاده از حق پرداخت بیمه گذاران موجب می شوند که فعالیت های اقتصادی بیشتری شکل بگیرد و از طرفی سهم سود سرمایه گذار نیز به مقدار قابل توجهی افزایش یابد. علاوه بر این با سرمایه گذاری در بیمه عمر به راحتی و بدون وثیقه می توان وام های متعدد با توجه به میزان مبلغ سپرده گذاری شده دریافت نمود و به حل مشکلات خود پرداخت.

شرکت های خصوصی بیمه عمر انتخاب مناسب تری هستند یا شرکت های دولتی؟

یکی از دغدغه های اصلی اکثر افرادی که قصد دارند بیمه عمر خریداری کنند این است که آیا خدمات شرکت های دولتی می تواند مناسب تر باشد یا شرکت های خصوصی؟ از دیگر سوالاتی که ذهن افراد را مشغول می کند آن است که آیا تضمینی برای بازگشت سرمایه در صورتی که شرکت های خصوصی ورشکسته شوند وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سوالات باید گفت تمامی شرکت های بیمه ای اعم از خصوصی و دولتی زیر نظر بیمه مرکزی هستند و دارای مجوز رسمی از بیمه مرکزی می باشند، بنابراین نگرانی از این بابت وجود ندارد و بهتر است در انتخاب شرکت بیمه ای بیشتر به سطح توانگری و میزان سود دهی توجه نمایید.

سابقه کاری شرکت بیمه چه اهمیتی دارد؟

قدمت و سابقه کاری شرکت های بیمه نمی تواند معیار مناسبی برای سنجش و ارزیابی آن ها باشد. اما برخی از افراد برای انتخاب بیمه ابتدا به سابقه بیمه  سپس به مهارت های فنی و کارشناسانه شرکت بیمه ای توجه می کنند. شرکت های بیمه متعددی وجود دارد که در دهه 70 تا 80 راه اندازی شده اند اما در مدت کوتاه فعالیت خود توانسته اند رشد و موفقیت چشم گیری داشته باشند و دارای بیشترین میزان سود دهی هستند.

تعداد شعب و نمایندگی های بر محبوبیت شرکت بیمه چه تاثیری دارد؟

یکی از مواردی که برای مردم بسیار اهمیت دارد نزدیک بودن شعب و نمایندگی های بیمه است، برای آنکه بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند و سوالات خود را بپرسند. بنابراین می توان گفت شرکت های بیمه دارای نمایندگی های متعدد در میان مردم از محبوبیت و جایگاه بهتری برخوردار هستند و علاقه بیشتری برای سرمایه گذاری در آن ها دارند. این موضوع در زمان پرداخت خسارت اهمیت بیشتری پیدا می کند و می تواند تاثیر مستقیمی بر ادامه همکاری افراد با شرکت داشته باشد. با توجه به بررسی های انجام شده شرکت هایی که دارای پرداخت آنلاین یا نمایندگی در محل زندگی مشتری دارند از موفقیت بیشتری برخوردار بوده و اعتبار بیشتری در میان مردم دارند.

معیارهای انتخاب بهترین شرکت های بیمه

  • سرمایه شرکت بیمه و سطح توانگری مالی آن.
  • نحوه عملکرد شرکت بیمه عمر در بازار.
  • نحوه پرداخت خسارت به مشتریان.
  • عدم ابهام و شفاف بودن طرح های بیمه ای.
  • مقدار سود دهی.
  • سابقه و قدمت شرکت.
  • ارتباط و حمایت از نمایندگان بیمه عمر.
  • مشتری مداری و ارائه خدمات پس از فروش.
  • میزان فروش بیمه عمر.

شرایط و نحوه پرداخت خسارت به مشتریان

بهترین شرکت های بیمه در زمینه های مختلفی مانند بیمه بدنه، شخص ثالث و … فعالیت دارند و بر اساس آمار سازمان بیمه مرکزی در طی 5 سال بیش از 4 میلیون فقره بیمه صادر شده است. اما توجه داشته باشید که ما قصد داریم در ادامه به صورت تخصصی رتبه بندی بیمه های عمر و سرمایه گذاری را بررسی نماییم.

بست فارسی در ادامه این مقاله قصد دارد تا به معرفی و رتبه بندی شرکت های بیمه عمر و سرمایه گذاری در سال 99 بپردازید. برای ادامه مطلب به سایت اصلی مراجعه کنید.

 

برچسب ها :

ناموجود