دسته بندی: برگزیده
قیمت گیلسونایت

 قیمت گیلسونایت:

قیمت گیلسونایت در ایران تابع عوامل مختلفی است. از اقتصاد داخلی تا شرایط بین‌المللی ایران و قیمت جهانی گیلسونایت ، همه بر آن تاثیرگذار هستند. خلوص بالای محصول تولید شده در ایران توانسته است، نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند. برای همین بسیاری به دنبال دسترسی به این محصول و خرید و فروش عمده آن هستند. قیمت قیر گیلسونایت در ایران باعث شده که این کشور به عنوان یکی از صادرکنندگان مطرح این محصول مهم در جهان باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت گیلسونایت

از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصول، قیمت جهانی نفت است. با افزایش قیمت نفت، قیمت قیر هم زیاد می‌شود. عامل دیگر در قیمت گیلسونایت وضعیت معدن مورد بهره‌برداری است. بسته به بزرگی معدن و خروجی بار آن، قیمت Gilsonite نیز متغیر خواهد بود. هر چقدر میزان خاکستر بار کمتر یا بیشترباشد؛ روش سفارش‌دهی و قیمت آن نیز در هنگام سفارش بار تغییر می‌کند.
در نهایت عامل دیگر که بر قیمت گیلسونایت اثر دارد، روش تولید آن است که در هزینه تمام شده استخراج تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال در صورت استخراج با ماشین‌آلات، تولید افزایش می‌یابد؛ اما در صورت استخراج توسط بیل و کلنگ با وجود اینکه تولید کمتر می‌شود، اما کیفیت بار استخراجی بیشتر و مقدار نخاله کمتر خواهد بود. شرکت‌هایی که از معادن گیلسونایت در کشور برخوردارند؛ معمولا کالایی باکیفیت و مرغوب‌تر به مشتری ارائه می‌دهند.

 نقش صادرات گیلسونایت در اقتصاد کشور

صادرات گیلسونایت ایران موجب شده است تا تولید محصول استاندارد و با کیفیت بالا در ایران افزایش یابد و فضای رقابتی سالمی در کشور برای تولید محصول باکیفیت‌تر صورت گیرد تا رضایت مشتریان بیشتری جلب شود. متقاضیان این محصول ایران می‌توانند، آنالیز استاندارد خود را درخواست داده و در کمترین زمان ممکن، کالای خود را تحویل بگیرند. پیشرفت تکنولوژی موجب شده است تا صادرات گیلسونایت پودر شده و کلوخه نیز در صورت درخواست مشتری فراهم شود.
صادرات گیلسونایت درجه یک در کشور موجب شده که امکان ارز آوری برای اقتصاد ایران فراهم شود و در نتیجه با وجود تحریم‌ها و مشکلات بین‌المللی موجود، ثبات به بازار کشور بازگردد. از جمله کشورهای مقصد گیلسونایت صادراتی ایران کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، روسیه، گرجستان، امارات، پاکستان، هندوستان و بسیاری از کشورهای دیگر هستند که به مشتریان دائمی ایرانی تبدیل شدند.

برچسب ها :

ناموجود